2018 рік — останній шанс для добровільного об’єднання, — Березань

Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань днями пояснив, чому черкащанам слід поквапитись із об’єднанням у громади.

— Жовтень 2018 року має стати переломним для реформи з децентралізації, оскільки тоді має відбутися максимальна кількість виборів у громадах, які самостійно ініціювали об’єднання в ОТГ, сказав під час сходок жителів сіл Черкаського району Ярослав Григорович.

— Хто не може об’єднатися знизу, тому допоможуть зверху — таку тезу висловив Президент України минулого тижня під час розширеної урядової наради, — цитує Березаня прес-служба ОДА. — Тобто, якщо громада не об’єднується самостійно та добровільно, то утворення територіальної громади відбудеться відповідно до бачення Кабінету Міністрів України. Зараз у громад є унікальна можливість утворити ОТГ так, як того хочуть і бачать люди. Втім робити це треба швидше. Адже наступного року, відповідно до аналізу діючого виборчого законодавства, вибори для утворення ОТГ можливо вже не призначатимуться узагалі. 2018 рік — остання нагода для населених пунктів об’єднатися у бажаному форматі для врівноваження інтересів усіх мешканців потенційної ОТГ. Водночас всі «добровольці» упродовж наступних п’яти років отримуватимуть фінансову підтримку. Ті ж, хто зволікатиме, такої допомоги не матимуть.

— Прикро, що для деяких місцевих політиканів та популістів ініційована Президентом реформа стала зброєю у їхній політичній боротьбі, від якої страждають насамперед прості громадяни, — сказав заступник голови ОДА. — І це при тому, що реформа з децентралізації має першочергово вирішити економічні проблеми громад. Приміром, якби у Черкаському районі не зволікали і Руськополянська ОТГ була створена ще у 2015 році, то відтоді додатково отримала від держави 32 мільйони гривень на розвиток. Зараз це вже втрачені можливості. Одначе й зараз від об’єднання села матимуть лише вигоди. За попередніми підрахунками, після виборів бюджет громади зросте в 4 рази. Тобто з 1,7 тис. грн на одного жителя припадатиме до 6,5 тис. грн.

Юрій ГЛАДЕНКО