23—24 квітня 2016 року відбудуться 21-ші вшанування героїв Холодного Яру

Про захід повідомив співорганізатор вшанувань, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. Святкування розпочнеться 23 квітня в Черкасах. Відбудеться відкриття пам’ятника героям різних епох та вояцьке свято в Долині троянд, а після концерту — смолоскипний марш на пам’ять про українських героїв. У неділю, 24 квітня, вшанування перенесуться до Холодного Яру.

О 10-ій год. в центрі с. Мельники Чигиринського району розпочнеться меморіальний мітинг та відкриття меморіального знаку братам Чучупакам. Будуть вшановані могили Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки та козаків полку гайдамаків Холодного Яру на кладовищі с. Мельники, відкриття меморіального знаку на братській могилі в с. Мельниках, покладання квітів до меморіалу героям Холодного Яру на Кресельцях та на могилу сотника Івана Компанійця в Мотриному монастирі.

О 12 год. 30 хв. на Кресельцях, у лісі, неподалік альтанки Гната Голого, буде урочисто відроджено могилу легендарного гайдамацького ватажка XVIII столітті Гната Голого, оспіваного Іваном Карпенком-Карим в історичній драмі «Сава Чалий».

О 13 год. 30 хв. на берегах Гайдамацького ставу вояки полку «Азов», штурмової роти 93-ої ОДБ «Карпатська Січ», ДУК «Правий сектор» та інших вояцьких формацій освятять зброю.

О 14-ій год. на хуторі Буда відбудеться відкриття пам’ятника козакам-«кіборгам» (автор — заслужений художник України Микола Теліженко).

О 14 год. 30 хв. на хуторі Буда розпочнеться святковий концерт.

Із сайту «Історичний клуб «Холодний Яр».