27 січня — дата трьох історичних подій на Шполянщині

Саме в цей день щороку відзначається у Шполі річниця визволення міста від фашистських загарбників, а також День пам’яті жертв Голокосту — у роки Другої світової на території Шполи сталася небувала трагедія: масовий розстріл у Дар’ївському лісі чи не всього єврейського населення Шполи... І третім приводом для відзначення є річниця з дня народження нашого видатного земляка із Лип’янки, талановитого художника і скульптора Івана Макаровича Гончара.

Сторінки місцевого краєзнавства зберігають пам'ять про події 73-річної давнини, коли 27 січня 1944 року місто було визволене від німецьких військ 155-ою Червонопрапорною танковою бригадою під командуванням підполковника І.І.Прошина. За мужність і героїзм, проявлені на фронтах війни 1021 шполянина нагороджено урядови-ми нагородами. Перемога тоді була здобута високою ціною — мільйонами загиблих... Нині ж українці знову протистоять окупантам, вже новітнім ворогам.

У знак пам’яті про Перемогу над загарбниками і відважних захисників рідної землі, сьогодні відбудуться урочистості в Дар’їв-ському лісі, де знаходиться меморіал «Жертвам фашизму» та могили двох визволителів Шполи Анатолія Ванюшина і Петра Єрьоміна, і організований мітинг біля обеліска Слави.