29 серпня – День пам’яті захисників

В Україні 29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Таку пам’ятну дату своїм указом минулого року встановив президент України Володимир Зеленський.

Задля вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в центрі Шполи у невеличкому сквері поблизу районної бібліотеки п’ять років тому встановлено пам’ятний знак та стенд з фотографіями загиблих протестувальників під час Революції Гідності, а також жителів району, які загинули в зоні проведення АТО/ООС.

 Підтримавши ініціативу громадської організації «Спілка учасників АТО/ООС Шполянського району», яку очолює Віктор Савчук, щодо оновлення естетичного вигляду пам’ятного стенду Героям Небесної Сотні, сектором культури районної державної адміністрації замовлено і встановлено новий стенд, а попередній передано до Шполянського районного краєзнавчого музею для оформлення тематичних експозицій.

У цей день передбачено приспущення Державного прапора України та оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання, обмеження розважально-концертних заходів та трансляцій на телебаченні і радіо, покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань захисників України, а також проведення національно-патріотичних заходів.