6 серпня Шполянщину відвідає патріарх Філарет

У нинішньому році громада храму Преображення Господнього Української православної церкви Київського патріархату, що у селі Лебедин, відзначає 190-річчя з дня завершення будівництва церкви, яку зводили п’ять років. Багатолітня історія доносить із далеких часів інформацію про її заснування. За своїм архітектурним виглядом вона дечим нагадує колишній Софіївський собор, споруджений візантійськими імператорами у Константинополі. На масивному фундаменті зведено міцні стіни, які вінчає великий круглий приземкуватий купол. У 1890 році до церкви було прибудовано два крила, котрі відрізняються від основної споруди навіть кольором цегли.

У 1921 році церква перейшла під юрисдикцію Української автокефальної церкви і в ній почали вести богослужіння українською мовою. В 1933 році комуніс-тична влада закрила храм, влаштувавши в ньому колгоспне зерносховище. А в 1941-му вона знову відновила свою діяльність та була вдруге закрита в 1961 році. Через три десятиліття Лебединська Свято-Преображенська церква відновила діяльність під юрисдикцією Української православної церкви Київського патріархату. Не один рік тривала реставрація храму силами громади і небайдужих меценатів із Групи компаній «ЛНЗ», а також священика УПЦ КП отця Івана Келемана. Розпис куполу і стін вівтаря здійснив у 2009 році шполянський художник-іконописець Ярослав Андрійченко.

А в 2016-му завдяки фінансовій підтримці керівництва ГК «ЛНЗ» в особі Дмитра Кравченка у церкві засяяв новий іконостас.

Відзначити 190-річчя Свято-Преображенської церкви приїдуть 6 серпня до Лебедина духовенство із Черкащини та Києва. Святкове богослужіння, яке розпочнеться об 11-ій годині, очолить патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Усі бажаючі долучитися до спільної молитви запрошуються цього дня до Лебединського Свято-Преображенського храму.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА.