7 поганих звичок, котрі програмують на бідність

Вчені з'ясували, які звички програмують людей на бідність. Деякі з них впливають на фізичний стан мозку і фактично програмують людей на бідність. Ось звички, від яких вам варто триматися подалі, виключити зі свого життя, уникати, оскільки вони програмують на бідність:

1. Звичка жаліти себе
Звички бідності починаються з безперервної жалості до себе і оплакування своєї долі, що невдало склалася. Не та фігура, не ті доходи, не та освіта, не та квартира, не та погода, не та продавчиня в супермаркеті — абсолютно все навколо може виявитися приводом для жалю до себе і нарікань на своє невезіння. Між тим, люди, які звикають постійно жаліти себе, швидко втрачають співчуття з боку оточуючих. Жаліти такого бідолаху можна до нескінченності, але ж щось потрібно робити і самому. Вічного іпохондрика цураються, від нього нічого не чекають (він може тільки хникати), його не кличуть в компанії. В результаті у нього залишається критично мало особистих зв'язків, без яких практично неможливо зробити кар'єру, потрапити в цікавий проект. Жаліти себе — це найкращий спосіб отримати низькооплачувану роботу і сіре існування.

2. Звичка на всьому економити
Якщо в магазині відразу шукаєте відділ з розпродажем, якщо думаєте, що колегам на роботі платять більше при тому, що працюють вони менше за вас, якщо ніколи і нікому не даєте в борг, не залишаєте офіціантам чайових і вважаєте, що з вашою зарплатою не можна народжувати дитину, — то, швидше за все, звички бідності в вас вже сидять.
Аналітики кажуть, що прагнення до тотальної економії — це не ознака розумної ощадливості, а показник того, що у людини немає балансу між доходами та витратами. Заможна людина якраз готова платити за речі їхню реальну вартість. А, крім того, готова платити за чужу працю і того ж чекає від інших.

3. Звичка все оцінювати в грошових знаках
Тільки запрограмовані на бідність люди вважають, що щасливим можна бути тільки за умови, якщо отримувати зарплату з безліччю нулів. Що не можна радіти життю і бути щасливим, якщо немає дорогого одягу, власного особняка, престижного автомобіля. Соціологи стверджують, що на питання «що вам потрібно для щастя?» перераховувати матеріальні цінності починають тільки бідні. Люди з високими доходами називають вірну любов і дружбу. При цьому власним багатством вони не називають рахунок у банку. На їхню думку багаті — це ті, хто здатний залучати гроші, організовувати нові види бізнесу буквально на порожньому місці. По-справжньому успішна людина не залежить від обсягів власного мішка із золотом.

4. Звичка панікувати, коли закінчуються гроші
Коли тільки при одній думці про те, що ви можете потрапити під скорочення, у вас частішає пульс, це може бути ознакою внутрішньої програми бідності. У багатих людей гроші не є постійною величиною: сьогодні вони є, завтра немає. І так по колу.

5. Звичка витрачати більше, ніж заробляєш
Ви проливаєте сім потів на двох роботах, але все одно грошей не вистачає? Пора щось змінювати! Якщо людина не розуміє, чим один кредит відрізняється від іншого, то багатим вона точно не буде.

6. Звичка займатися неулюбленою справою
Якщо не я, то хто ж? Психологи кажуть, що люди, які займаються неулюбленою справою, потенційно готові до невдач і бідності. Причиною тому є почуття, що викликають у них необхідність робити неприємні їм справи. Щоб викорінити цю звичку, треба робити не те, що комусь потрібно, а те, що викликає найбільше задоволення. Тільки в цій царині можна добитися чудових результатів!

7. Звичка триматися подалі від родичів
Дуже хороші невдахи виходять з тих, хто віддаляється від власної сім'ї. «Чому я повинна телефонувати свекрусі? Їй треба, от нехай і телефонує...», «Дядько Сашко з тіткою Наталкою — це просто колгосп, не потрібно їх кликати, бо що про нас подумають?», «Тату, а ви не пам'ятаєте, як вилаяли мене у дворі при всіх? Так, мені тоді було лише чотири роки, але я не забула...». Тим часом, у всіх «спадкових» багатіїв родина — це найбільша цінність у світі. Адже саме в ній можна знайти розраду і підтримку, коли у всіх інших сферах життя трапляється криза. Задумайтесь над цим.

За матеріалами «Покоління Х».