9 жовтня — День пам’яті святого євангеліста Іоана Богослова

Цього дня православна церква вшановує пам'ять святого євангеліста та апостола Іоана Богосло­ва. Апостол Іоан був улюбленим уч­нем Ісуса Христа. Спаситель любив його за жертовну любов та душевну чистоту.

Після Успіння Богородиці апостол Іоанн, за жеребом, вирушив до Ефесу та інших міст для проповіді Євангелія, взявши з собою свого учня Прохора. Вони вирушили в подорож на кораблі, котрий потонув під час сильної бурі. Всі подорожуючі були викинуті на сушу, тільки апостол залишився в морській глибині. Прохор гірко ридав, втративши свого духовного отця і наставника, і пішов до Ефесу сам. На чотирнадцятий день шляху він стояв на березі моря і поба­чив, що хвиля викинула на берег людину. Підійшовши до неї, він упізнав апостола Іоана Богослова. Учитель та учень виру­шили до Ефесу, де апостол проповідував язичникам про Христа.

Іоан Богослов був єдиним із 12 Хри­стових апостолів, який помер природною смертю (100-го року після народження Христа у віці 94 років, за іншими дже­релами — у віці понад 100 років). Його проповіді завжди вирізнялися неоднора­зовими чудесами і це змушувало людей увірувати в Ісуса Христа. Апостол випив чашу зі смертельною отрутою і залишив­ся живим, потім вийшов неушкодженим із котла з киплячою оливою. Також Іоан Богослов вигнав багаточисельних бісів і зцілив велику кількість людей.

Святий Іоан залишив після себе ве­личну спадщину: Євангеліє, три Собор­них послання та Апокаліпсис.

У Шполянському районі 9 жовтня відзначають храмове свято в Лип’янці, Журавці, Соболівці.