«Афганці» відвідали батьків загиблих побратимів

Напередодні чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану, голова районної громадської організації спілки ветеранів Афганістану Сергій Міцкевич разом із першим заступником голови Шполянської райдержадміністрації Юрієм Коорізом, в.о. начальника відділу райвійськкомату Віктором Чайкою та активістами спілки Павлом Вербівським та Олександром Танцюрою відвідали батьків загиблих воїнів-інтернаціоналістів — Олександра Лущая, Михайла Кравченка та Олександра Козиря, які проживають у Шполі.

У рамках районної програми «Турбота» батькам загиблих воїнів було вручено грошову допомогу у розмірі 500 грн та продуктові набори. Гості також поцікавилися соціальними потребами літніх шполян та запевнили у всебічній підтримці зі свого боку.

Довідково

Нагадаємо, повномасштабна збройна агресія Радянського Союзу проти суверенного Афганістану розпочалася у грудні 1979 року під приводом боротьби з моджахедами, і тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок цієї війни загинуло близько 1,5 млн або 10 % з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати становили близько 15 тисяч військовослужбовців. Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами. Попри те, що Україна визнала цю війну Радянського Союзу агресією проти Афганістану, вояки-українці, котрі брали в ній участь, все одно прирівняні до учасників бойових дій та користуються відповідними державними пільгами, а пам’ятники учасникам війни в Середній Азії не підпали до пунктів Закону про декомунізацію.

Наталія СТОРЧАК