Ансамбль учасників АТО Черкащини покорив серця українців

Під час «Миколайчук-фесту», головним організатором-ініціатором і директором якого стала наша видатна землячка Руслана Лоцман, проводився не просто конкурс української пісні — це був кращий концерт Іванових пісень, тому почесне журі на чолі з Марією Миколайчук відзначило всіх по максимуму. Головний приз та глядацьких симпатій завоював ансамбль учасників АТО з Черкащини, у складі якого співали і шполянські воїни. — Чотири дні на славу українського кіно і пісні та в шану твор-чості Івана Миколайчука, близько 150 гостей з 15-ти областей України змогли почути і побачити рідне на нашому «Миколайчук-фесті», — розповідає пані Руслана. — Прекрасні виконавці української пісні — всі, хто завітав на Буковину, бо не тільки співали, а й творили нове українське кіно просто неба! Щоденно у Вижницькому кінотеатрі відбувались покази сучасного кіно за участю авторів-режисерів, щовечора спеціальне обговорення повнометражного фільму, щоночі — фільми за участю Івана Миколайчука. Щодня ми співали Іванові улюблені та пісні з українських фільмів: у залах під час концертів-конкурсів та в Карпатах в процесі діяльності фестивальної фольк-відеолабораторії. Спілкування, братання і спільні вечері-вечорниці... Буковинці дуже гостинно нас зустрічали, співали з нами і знімали нове кіно. Кіно, в якому з людьми в ритм танцювали ліси, дихали гори і співали ріки, а місця, що пам’ятають Івана Миколайчука, вносили свій дух українства в нашу фестивальну атмосферу.

А попереду — Донбас
і інші міста України
— Нині ж знову їдемо туди, де нас чекають з кіно і пісенною програмою, — ділиться творчими задумами Руслана Лоцман. — І для натхнення майже щоденно приходять добрі відгуки від наших друзів. На згадку про «Миколайчук-фест»-2016 Вижниця отримала також і оновлений інтер’єр кінотеатру. Автор робіт — художник Сергій Бугай. А тепер наша фестивальна програма збирається на Схід. Плануємо провести ряд заходів для військових та цивільного населення. Липень-2016 — з українськими піснями та сучасними фільмами!

Наталія ДАВИДЕНКО.

Вдячні Руслані за підтримку
і організацію хору АТОвців

А пісня — це душа. З усіх потреб потреба.
Лиш пісня в серці ширить межі неба.
На крилах сонце сяйво їй лиша.
Чим глибша пісня, тим ясніш душа.
(Іван ДРАЧ).

Від імені хлопців-АТОвців і себе особисто висловлюю щиру подяку нашій дорогій землячці, заслуженій артистці України Руслані Лоцман (директору фестивалю «Миколайчук-фест») за організацію і поїздку в Карпати м. Вижницю на фестиваль. А також — Галині і Олександру Лоцманам за підтримку і організацію хору АТОвців. Для нас ця поїздка була необхідна як морально, так і психологічно. Неперевершене відчуття, коли виходиш на сцену, а весь зал встає, аплодуючи. Маса позитивних вражень, бажання повернутися туди ще раз.

Олеся ПАШКІВСЬКА, дружина учасника АТО.