АТОвцю Богданову таки виділили кошти на пільговий кредит

«Шполяночка+» вже писала про учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Богданова, який вже п’ятий місяць чекає на виділення коштів від районної ради на пільговий кредит для придбання житла. Нагадаємо, в межах дії обласної програми забезпечення житлом воїнів АТО шляхом співфінансування з обласного, районних, міських та сільських бюджетів, депутати Шполянської ОТГ уже виділили 40% потрібної суми. Проте категорично проти виділення коштів з районного бюджету АТОвцю Сергію Богданову — жителю Шполянської ОТГ, виступив голова Шполянської РДА Володимир Потапенко та його підлеглі. Мотивом такої позиції називалися начебто несправедливий підхід при складанні програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у Шполянському районі на 2017-2020 роках. Мовляв, з 1 січня 2018 року зі створених на Шполянщині ОТГ не надходять податкові збори до районного бюджету, тому й жителі ОТГ не повинні претендувати на фінансову допомогу з нього.

Однак такі аргументи не сприйняли активісти спілки учасників АТО, які масово взяли участь у сесії районної ради, де відстояли право АТОвця Сергія Богданова на участь у вищевказаній програмі. Тим більше, що він подав заяву ще в 2017 році, коли податки з ОТГ іще надходили до районного бюджету.

—         Я взяла участь у сесії разом із учасниками АТО, — поділилася враженнями член волонтерської групи Лілії Усик, педагог Інна Закревська. — Хотіла на власні очі переконатися, як служать народу наші обранці. Приємно, що вони не розчарували і проголосували як належить. Бо в таких питаннях не повинно бути жодних торгів і дискусій, на мою думку! Чому ми, прості громадяни, повинні постійно стояти у чиновників над душею, щоб вони нас чули?

Після гострої дискусії на сесії, депутати одноголосно підтримали зміни до програми, викладені у наступній редакції: «фінансування здійснюється за рахунок районного бюджету (50%), інших місцевих бюджетів (40%) та з обласного бюджету (10% на умовах співфінансування)», а також підтримали виділення коштів під програму.

Наталія СТОРЧАК