Аудитори виявили порушень у Лисянській лікарні на 2,7 млн грн

Під час ревізії Лисянської територіальної лікарні аудитори виявили порушення, які призвели до втрат у розмірі 2,7 млн грн. Про це пише "Про Все".

Одним із найсуттєвіших порушень є недоотримання доходів від договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладених з Національною службою здоров'я на суму 1,2 млн грн. Це сталося через заниження обсягу фактично наданих послуг у первинних документах та відсутність змін до укладених договорів.

Держфінконтроль виявив також факт надання підприємством платних медичних послуг іншій юридичній особі без оформлення договірних відносин та без отримання коштів у повному обсязі. Витрати на ці послуги склали 800 тис. гривень.

Також майже 500 тис. грн, отримані підприємством у рамках медичного пакета для лікування COVID-19, використано не відповідно до визначеного порядку.

Решта недоліків становлять порушення з оплати праці та розрахунків з орендарями за комунальні послуги, на які вжито заходів і виправлено порушення на суму 257 тис. гривень.

За результатами ревізії КНП «Лисянська територіальна лікарня» відносно п’ятьох посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відсутність бухгалтерського обліку або ведення його з порушенням установленого порядку, а на адресу об’єкта контролю надіслано вимоги щодо усунення виявлених порушень.

Матеріали ревізії передано до Головного управління Національної поліції в Черкаській області для прийняття відповідних рішень.

"За результатами ревізії КНП «Лисянська територіальна лікарня» ініціювало внесення змін до договорів з НСЗУ та додатково отримало доходів на 1,2 млн грн, що позитивно вплине на конкурентоспроможність підприємства на ринку медичних послуг та забезпечить доступність і якість цих послуг, тобто витрати на закупівлю ліків не будуть тягарем для пацієнта", - зазначають у пресслужбі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.

Коментарі