Аж два Миколи Лисенка на вулиці Миколи Лисенка…

Більшість, напевно, добре знає, що Микола Лисенко – видатний український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору.

Рід Лисенків походив із козацької старшини часів Богдана Хмельницького, а серед синів і зятів Лисенка було 12 козацьких сотників, представників інших козацьких чинів.

Родом композитор Лисенко із Полтавщини. І до нашої Шполи, здається, ні він, ні його козацькі нащадки прямого стосунку ніколи не мали, хіба що колись проїжджали повз. Але пам’ять цього великого композитора увіковічено в назві однієї з вулиць міста, що знаходиться в районі автовокзалу.

За цікавим збігом саме на цій вулиці Миколи Лисенка в одному з будинків мешкає з сім’єю… Микола Лисенко, який з дружиною виховує дванадцятирічного сина – теж Миколу Лисенка.

Композитором молодший Лисенко, швидше за все, не стане, бо серед його захоплень музики немає, а от у київському будинку-музеї, де Микола Лисенко проживав до останніх днів та працював над операми «Тарас Бульба», «Енеїда», «Ноктюрн», та іншими, побувати не проти.