«Батьківщина»: ГТС повинна бути у власності народу України!

«Батьківщина»: ГТС повинна бути у власності народу України!

Фракція «Батьківщина» звертається до Генеральної прокуратури та НАБУ щодо намірів незаконної приватизації української газотранспортної системи (ГТС). Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко.

Він зазначив, що наразі влада готує великий «пограбунок» українців і закликав лідерів фракцій об‘єднатися навколо законопроекту, внесеного «Батьківщиною», про заборону тіньової приватизації та будь-яких маніпуляцій зі структурою власності української ГТС (№ 8107). Голосування за цей законопроект буде справжнім тестом для парламенту на патріотизм і на захист національних інтересів.

«Батьківщина» вважає, що українською ГТС має управляти винятково українська державна компанія зі стовідсотковою державною власністю.

Також, Сергій Власенко наголосив на тому, що Стокгольмський арбітраж розвіяв міфи про газові контракти Юлії Тимошенко, визнавши їх вигідними для України. Рішення щодо обох газових контрактів (контракт про купівлю-продаж та про транспортування газу) ухвалювалось саме на підставі газових контрактів 2009 року. В свою чергу, Стокгольмський арбітраж (за контрактом про купівлю-продаж газу) відхилив абсолютно необґрунтовані та непродумані вимоги Росії, які не базуються на цих контрактах.

Народний депутат нагадав, що відповідно до ухвали по контракту на транзит газу, Стокгольмський арбітраж примусив РФ виконати вимоги цього документу і доплатити 4,6 млрд. доларів, які РФ не доплачувала впродовж 2011-2017 років.