Безкоштовне «Лего» в кожен перший клас

Усі учні перших класів, які навчатимуться з 1 вересня 2018 року, безкоштовно отримають набори LEGO. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння було підписано між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation, — повідомляє МОН.

 Документ передбачає, що The LEGO Foundation безкоштовно забезпечить наборами усі перші класи (близько 17 тисяч шкіл з усієї України) протягом 2018-2019 року. Такі набори допоможуть впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання в освітній процес, а компанія допоможе педагогам опанувати методики для ефективного використання конструкторів в учбових закладах.

Загалом МОН співпрацює з The LEGO Foundation, починаючи з 2010 року. Спочатку до спільного проекту «Сприяння освіті» було залучено заклади дошкільної освіти. Зараз до проекту залучено 110 тис. дітей та 4,5 тис. педагогів. У 2014 році Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти було проведено моніторингове дослідження ефективності впровадження проекту, яке показало позитивний вплив гри з LEGO на розвиток мовлення, мислення, вміння працювати в команді та комунікувати один з одним у дітей.

Нагадаємо, конструктор LEGO коштом районного та обласного бюджетів у попередні роки придбано для Шполянського НВК ЗОШ №2-ліцей, Сигнаївського та Журавського НВК. На ці потреби було спрямовано понад 1 млн. грн.

— Дітям дуже подобається займатися роботою з конструктором, — зазначає директор Журавського НВК Неля Собецька. — І, на мою думку, правильним є таке урядове рішення щодо забезпечення конструктором «Лего» саме першачків, адже саме їм найцікавіше його збирати. Відповідно й ефект у плані розвитку дитини є набагато більшим. Наша сільська школа дуже вдячна за забезпечення наших учнів такими наборами, діти сповнені  ентузіазму та налаштовані досягати нових висот у програмуванні та конструюванні.  

Наталія ДАВИДЕНКО