Бій під проводом отамана Водяного

У Смілі днями відтворили бій 100-річної давнини. На початку 1918 року більшовицька армія спробувала захопити залізничну станцію «Бобринську», проте поблизу Черкас потрапила в засідку вояків Українського вільного козацтва під проводом отамана Якова Водяного. Про це повідомляють обласні ЗМІ.

100 років тому на станції Бобринська, а нині — ім. Т.Шевченка відбувся бій між українськими козаками та Червоною армією. Більшовики намагалися захопити залізничний вузол. Як і 100 років тому, червоноармійці прибули на станцію поїздом і потрапили в засідку вільного козацтва — добровольчих загонів часів Першої українсько-російської війни.

20 тисячам більшовицьких загонів протистояли вісім тисяч українців. Тодішні захисники вистояли завдяки силі духу та сміливості, переконаний учасник реконструкції та боєць АТО Олексій Кузик.

«Хотілося бути прикладом, бути достойним тих наших предків, які справді відстоювали Україну 100 років тому. А ми знаємо, що історія циклічна і всі ці події повторюються на Україні», — зазначає учасник реконструкції Олексій Кузик.

Відтворювали бій учасники клубів реконструкції та сучасні черкаські козаки. Озброєння — автентичне.

«Знаменита трьохлінійка, гвинтівка Мосіна… Спробували взяти нахрапом — не вдалося. Тоді відступили, загубили стяги, потім знову повернулися, згуртувалися і в атаку. А далі козачків підтримала Чорна сотня, і перебили нас», — розповідає про події сторічної давнини учасник реконструкції Віталій Акапян.

Зазнавши втрат, червоноармійці зупинили наступ.

«Муравйов дав газеті таке інтерв’ю: мої війська пройшли, все змітаючи на своєму шляху. І лише Звенигородський повіт на Київщині не пустив нас, а сам перейшов у наступ. Я дуже жалкую, що мені не вдалося втопити у крові це гніздо українського шовінізму», — розповів історик Юрій Ляшко.

Після бою всі гуртом заспівали козацьких пісень. 

Юрій ГЛАДЕНКО