Біле вино від шполянського виноградаря визнано кращим

   Вже втретє у сусідній Звенигородці відбулося свято винограду, меду та вина, в якому взяли участь виноградарі та майстри високих медозборів всієї Черкащини. Завітали на дійство зі своєю продукцією й одесити — представники Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова». Про це повідомляють обласні ЗМІ.

   Учасники свята мали змогу оцінити та придбати як виноград різних сортів, так і запашний мед, посмакувати добірним виноградним вином, медовухою та медовим квасом, виготовленим за старовинними рецептами.

   Першість на виставці меду першість міцно утримували господарі — звенигородські пасічники. Оцінку їх продукції, а також виноградарів та виноробів надала спеціально створена дегустаційна комісія.

   У номінації «Найважче гроно винограду» перемогу здобув Володимир Мусатов з Шевченкового, найважчу ягоду винограду мав звенигородець Віктор Чупріненко, він же виставив й найбільшу кількість сортів винограду. У представленій продукції меду за найбільшу кількість його сортів лідером визнали Романа Гайдука з Лисянки, за найоригінальнішу продукцію бджільництва — Ігоря Бабенка, за оригінальне оформлення місця — Максима Стрільченка (обидва із Звенигородки).

   А от серед виноробів найкраще біле вино було у Олександра Балковенка зі Шполи, червоне вино у Катерини Іщенко зі Звенигородки, а найбільше — 12 видів вина представив Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова».

   Переможцям у номінаціях голова районної ради Володимир Кучер вручив відповідні відзнаки, а іншим учасникам — дипломи Звенигородської райради. А всім учасникам свята дарували гарний настрій самодіяльні артисти.

Ганна ШВЕЦЬ