Більшість українців підтримують вступ до НАТО – опитування

Також 54% опитаних вважають, що Донбас не можна віддавати під контроль Росії.

Більше половини повнолітніх українців підтримують вступ України у НАТО. Про це свідчать дані дослідження, проведеного GfK Ukraine.

"52% респондентів у віці старше 18 років, які імовірно візьмуть участь у виборах до Верховної Ради України, готові підтримати вступ України у НАТО на всеукраїнському референдумі, якби такий відбувався у найближчу неділю", - сказано в повідомленні за результатами опитування.

Водночас, проти вступу України у НАТО висловилися 19% опитаних, 18% зізналися, що не голосували б на такому референдумі, ще 10% не визначилися зі своїм ставленням.

Результати дослідження показують, що найбільшу підтримку можливого вступу України у НАТО висловлюють жителі західних регіонів і столиці України (73% і 71% відповідно), а найнижча вона на півдні та сході країни (36% і 27%). Чоловіки більшою мірою підтримують вступ до НАТО, ніж жінки (60% проти 47% серед жінок).

Водночас під час опитування респондентам було також запропоновано вирішити, що їм здається більш розумним: встановити мир на Сході за рахунок передачі частини українських територій під контроль Російської Федерації або продовжити військові дії, не поступаючись нікому українських територій.

Більше половини - 54% повнолітніх українців, вважають, що краще не здаватися і продовжувати воєнні дії. Високий рівень підтримки дана теза отримала серед жителів північного регіону, киян та жителів західного регіону України (66-65%), найнижчий - серед представників південного і східного (40-37%). Причому для 31% респондентів ближче виявився варіант укладення перемир'я на Донбасі за рахунок втрати частини територій.

Опитування проводилося протягом 24-28 вересня 2014 року. Обсяг вибірки: 976 респондентів віком від 18 років. Максимальна похибка - 3,1%.

Джерело:Корреспондент.net,