Битва за пільговий проїзд

У вівторок під Верховною Радою України було гаряче – там тривала велелюдна акція протесту афганців і шахтарів. Як повідомляє «Українська правда», люди вимагали збереження соціальних пільг, посилення соціальних гарантій, підвищення зарплат, надання житла, виступали проти монетизації пільг. У столиці не обійшлося й без сутичок. У Черкаській області керівник Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко теж зустрівся із представниками організацій і спілок учасників бойових дій, аби спільно врегулювати питання пільгового проїзду

Як пояснив очільник області, донедавна пільги на проїзд для визначених категорій населення надавали винятково в безготівковій формі. Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня затверджено Порядок надання таких пільг у готівковій формі, тобто їхню монетизацію. На виконання цього документу розроблено розпорядження обласної державної адміністрації щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільг із оплати проїзду. Її розраховували шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті області на 30 поїздок. У результаті отримано суму в 60 грн. Та на думку представників організацій і спілок учасників бойових дій, такі новації обмежують їхні права. Вони вимагають скасування цієї постанови Кабміну.

— Враховуючи позицію  учасників бойових дій, допоки не буде рішень на центральному рівні, ми пропонуємо механізм урегулювання цього питання на обласному рівні, – заспокоював пільговиків голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення щодо збільшення кількості поїздок і розміру суми щомісячної готівкової виплати. Уже зараз на компенсацію пільгового перевезення по області передбачено майже 24 млн грн. Це зробили райони, міста (крім, міста Черкаси), об’єднані громади.

Відповідне звернення до органів місцевого самоврядування буде розглянуто на сесії обласної ради, що відбудеться 27 червня. Обласний керманич запропонував координаційним радам учасників АТО та ветеранів правоохоронних структур напрацювати пропозиції мінімальних сум щомісячної готівкової виплати в міському та міжміському транспорті.

Ольга ПАНЧЕНКО