Брикети з повітря: на Шполянщині проводиться імунізація тварин проти сказу

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Тож наприкінці жовтня  та у листопаді 2021 року (в залежності від погодних умов) на території Шполянської, Матусівської та Лип’янської громад буде проводитися осіння  планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу повітряним методом. 

Про це «Шполяночку+» інформують в.о начальника Шполянського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Володимир Марченко та начальник Шполянської державної районної лікарні ветмедицини Володимир Овчаренко.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими  та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. 

Як зазначають фахівці, принада безпечна для людей та тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м'ясокісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. 

Тож керівники  звертаються до населення з проханням із порозумінням ставитися до цього заходу та при виявленні приманок — не брати їх руками, не переносити та не руйнувати.