БУР вже на Шполянщині: що будуватимуть волонтери

З 20 по 30 серпня в Шполі працюватиме волонтерський табір «Будуємо Україну Разом», який через спільну працю об’єднує активну молодь, виховує в ній соціальну відповідальність та розвиває локальні громади у різних куточках України.

 БУР допомагає сім’ям відбудовувати житло, створює відкриті громадські простори у занедбаних місцях. А після роботи всі разом слухають лекції, дивляться фільми, мандрують, багато спілкуються і стають друзями.

Щороку його організатори запрошують волонтерів з усієї країни взяти участь в БУР-таборах.

Щоправда, нинішній рік став для БУРівців викликом, адже потрібно дотримуватися карантинних обмежень та правил. Та все ж, вони продовжують свою діяльність і тримають руку на пульсі новин та дотримання правил карантину. Під час проведення табору дотримуються усіх заходів безпеки.

–У Шполі волонтери БУР-табору допоможуть трьом сім’ям у ремонті помешкань, а також облаштують комфортний громадський простір на березі Красного ставка для всіх мешканців міста, – повідомила голова громадської організації «За розвиток Шполянщини» Ірина Ткаченко.  

Місцева громадська організація «За розвиток Шполянщини» та інші активні жителі громади, які хочуть бачити своє місто успішним, розвиненим та цікавим, ініціювали відновити занедбаний архітектурний комплекс для молоді (літній танцмайданчик), який знаходиться у центрі міста під відкритий простір для дозвілля «Кіно просто неба». Тому і запросили БУРівців, аби разом відбудувати і показати приклад іншим шполянам, що спільними зусиллями, навіть у маленькому містечку, можна розвиватися та комфортно жити.

Довідка: Будуємо Україну Разом (БУР) – волонтерський рух української молоді. З 2014 вони взяли відповідальність за зміни в країні. Мандрують між громадами, підсилюють місцеву молодь, допомагають створювати молодіжні простори та відновлювати будинки для потребуючих сімей.

БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни.

Тому БУР – про будівництво, але не лише будинків, а чогось набагато більшого.

“БУР намагається пояснити людям, що Україна – це не президент, не парламент, ані місцева влада. Це ми з вами. І саме від нас залежить, якою буде Україна через декілька років,” – Юрко Дідула, керівник волонтерської програми “Будуємо Україну Разом”