Час боротьби з американським білим метеликом та карантинними бур’янами

Normal
0

false
false
false

RU
X-NONE
X-NONE

У зв’язку з кліматичними умовами 2014 року склалися сприятливі умови для розвитку шкідників та бур’янів на території Черкаської області, а саме: американського білого метелика та карантинного бур’яну амброзії полинолистої.

Основними методами боротьби з американським білим метеликом у лісосмугах, чагарниках, промислових садах — це застосування інсектицидів відповідно до переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, в межах населених пунктів, а також зняття павутинних гнізд і їх знешкодження шляхом спалювання або іншими способами.

Основними методами боротьби з бур’янами в межах населених пунктів є одночасне застосування механічного, агротехнічного методів з наступним висівом багаторічних низькорослих або газонних трав з своєчасним та постійним їх покосом на узбіччях авто та залізничних шляхів, застосування для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. На полях сільськогосподарських підприємств усіх форм власності — дотримання технології вирощування культур, сівозміни та одночасне застосування механічного, агротехнічного та хімічного методів боротьби з бур’янами.

З метою підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, поліпшення екологічного стану території, запобігання розповсюдження карантинних шкідників та бур’янів, які завдають великої шкоди культурним та декоративним рослинам і стають причиною виникнення алергічних захворювань  населення, звертаємо Вашу увагу на необхідність посилення боротьби з карантинними шкідниками та бур’янами,  своєчасний покіс трав.  

Статтями 12.34 Закону України «Про карантин рослин» на місцеві органи виконавчої влади покладається організація і контроль за проведенням карантинних заходів. Враховуючи викладене, просимо керівників місцевих органів влади доручити відповідальним особам організувати на територіях громад проведення заходів  боротьби з американським білим метеликом та бур’янами протягом всього вегетаційного періоду (травень-вересень).

Повідомляємо, що Державна фітосанітарна інспекція Черкаської області буде надавати допомогу у виділенні спеціалістів для проведення рейдів-перевірок заходів по знищенню американського білого метелика та бур’янів, включаючи карантинних, з притягненням до відповідальності правопорушників. За невиконання фітосанітарних заходів передбачається відповідальність посадових осіб накладенням штрафу від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та фізичних осіб від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів згідно ст. 105 КУпАП.

Анатолій ПЛОСКОНОС, державний фітосанітарний інспектор