Громадська ініціатива
До чергової річниці перепоховання праху Тараса Шевченка черкащани зібрали більше 30 тисяч підписів жителів області під пропозицією надати меморіальним місцям Кобзаря статус об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Свій вклад у спільну важливу справу внесли і жителі Шполянщини. Ініціатором цієї акції виступив директор ТОВ «НВФ «Урожай» Васецький Олег Володимирович.
На його думку, задля реалізації цієї ідеї не потрібно державних асигнувань, натомість потрібна підтримка авторитету держави. Облаштування туристичної інфраструктури Черкащини стане прикладом соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу. Пам’ятні місця Шевченка повинні стати центром тяжіння для мільйонів людей.
22 травня, в річницю перепоховання Великого Кобзаря, на Чернечій горі в Каневі скриньки зі зверненнями та підписами жителів Черкаської області під пропозицією до керівництва країни і гендиректора ЮНЕСКО надати могилі Шевченка і Шевченківському національному заповіднику статус об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО було передано особисто віце-прем’єр-міністру України В’ячеславу Кириленку.
Кириленко відзначив перспективність ідеї черкащан. За його словами, надання відповідного статусу не лише принесе канівським землям світову відомість, а й через спеціальний охоронний статус унеможливить мінімальні маніпуляції, що можуть зашкодити об’єкту.
- Мені відомо про цю ініціативу: її треба розглядати в установленому порядку, бо ЮНЕСКО в цьому сенсі достатньо бюрократична організація: в Канів буде багато візитів для ознайомлення. Представникам організації треба буде показувати речі, які вже доведені до ладу. Щось зробити ще треба в музеї, і щодо канівських круч треба розібратися з багатьма питаннями юридичного характеру. Справа ця може бути реалізована, але треба дуже попітніти, - відзначив він.
З 1989 року Шевченківські місця перебувають у статусі кандидатів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Відтоді жодна влада не спромоглася зрушити цю справу з мертвої точки.
За інформацією інтернет-видання «Інфоміст»