Черкащина наближається до «червоної зони»: нові обмеження для перевізників та пасажирів

Із 21 жовтня автобусні перевезення між областями будуть доступними лише пасажирам із «зеленим» ковідним сертифікатом. А у випадку його відсутності  негативного результату тесту, зробленого не раніше 72 години до поїздки. Про це розповіли під час брифінгу в облдержадміністрації, повідомляє  «Суспільне».

Також «зелений» сертифікат має бути у водія.

За словами голови облдержадміністрації Олександра Скічка, рівень захворюваності на коронавірус на Черкащині зростає, збільшується кількість госпіталізацій, і такими темпами область може опинитись в «червоній зоні». На 12 жовтня рівень заповненості ліжок у медзакладах області становить 36%.

– Надалі, якщо область стане «червоною», перелік обмежень буде збільшений, додав голова ОДА. Це стосуватиметься відвідування кінотеатрів, закладів харчування тощо. За умови повної вакцинації працівників і відвідувачів закладів харчування, кіно тощо, їх роботу дозволять. 

Внутрішньообласні перевезення і перевезення по місту поки що дозволені. Міжобласні ж перевезення контролюватимуть спеціальні групи, до складу яких будуть входити різні служби. Моніторинг буде вибірковий. На момент посадки пасажирів перевізник має перевіряти стан вакцинації, а надалі група перевірятиме, чи дотримались цих вимог перевізники.

В. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Олександр Грибик зазначив, що за результатами перевірок на керівників закладів, де знайшли порушення карантинних вимог, склали 77 протоколів. Найбільше порушень виявили на ринках, у закладах харчування та магазинах:

Найпоширеніші порушення – відсутність антисептиків та температурного скринінгу, недотримання маскового режиму та дистанції, нецентралізований збір засобів захисту тощо.

Перевірки, додав Олександр Грибик, відбуваються повсякденно, у вихідні і святкові дні контроль посилюють спільно з правоохоронними органами.

– Коли була «жовта» зона, провели понад 720 таких перевірок, порушення виявили на кожному четвертому об’єкті, який перевіряли, тобто у 25 відсотках випадків, – зауважив він.