Черкащина стала першою областю України, де вивчили ландшафтне планування усіх трьох рівнів

фото тематичне

Кілька років тому науковці Інституту географії Національної Академії Наук України разом із німецькими фахівцями розпочали роботу над ландшафтним плануванням Черкащини як однієї з центральних областей України. Дослідження проводилися на рівні всієї області, Канівського району та Степанецької сільської ради. Детально вивчали як економічні показники, так і кліматичні особливості, рослинний і тваринний світ, особливості способу життя, ґрунти, місцевість. Виявили чимало гострих проблем та ризиків, а також підготували підсумкові рекомендації.

Про це інформує "Урядовий кур'єр".

Одним із найважливіших завдань, на переконання дослідників, є необхідність зниження впливу факторів, які пов’язані з діяльністю людини, збереження природних екосистем, ландшафтного і біологічного різноманіття, історичної та культурної спадщини. Як наголосили спеціалісти, слід звернути особливу увагу на проблему зниження якості ґрунтів, яка є характерною як для області, так і для держави в цілому.

У Канівському районі науковці зокрема допомогли розробити програму розвитку трьох сіл — Степанців, Степанецького й Пиляви. При цьому врахували концепцію створення Канівської природоохоронної території, до зони якої може увійти й територія сільради.

Як зауважив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Василь Дмитренко, Черкащина стала першою областю України, де здійснене ландшафтне планування з урахуванням усіх трьох його рівнів. Воно стане основою для подальшого економічного та екологічного розвитку регіону.