Черкаська психологиня розповіла, як правильно потрібно відпочивати

У програмі "Ранок з Україною" на телеканалі "Україна" психологиня Наталія Холоденко розповіла, як якісно можна відпочити, не витрачаючи і гривні, пише "Про все".

Осінь – найпідступніша пора. Зміна погоди, скорочення тривалості світлового дня, закінчення сезону відпочинку, активна трудова діяльність… Наталя Холоденко радить, аби перевірити, наскільки сильно ви втомилися, пригадайте, як часто ви стали задивлятися? Тобто на декілька хвилин зупиняти погляд на чомусь невидимому і відключати думки. Якщо частіше, ніж один раз на день, то ви – у  зоні ризику.

- Концентрація на одному виді діяльності або одному предметі – це така міні-медитація. Тому що мозок нам починає сигналізувати про втому, коли багато фокусів уваги, – говорить Наталія Холоденко.

Також Наталія Холоденко вважає, що не потрібно відкладати справу на потім, а навпаки влаштувати собі перезавантаження, як тільки випадають вільні 40 хвилин.

- Але цих сорок хвилин мають бути дуже якісні. Перш за все треба відключити всі електронні прилади. Знаєте, є такий міф, що для відпочинку треба багато часу, насправді, питання в якості відпочинку. Ти можеш малювати, адже малювання включає таку роботу мозку, можеш просто полежати і подумати про щось приємне. Можна робити, що завгодно: квіти пересаджувати, приміряти на себе якісь красиві речі, - поділилася психологиня.