Черкаський зоопарк відкрив нову просторову експозицію копитних

Нову експозицію «Олені та зубри», яка прикрасила Черкаський зоопарк та була презентована на день міста Черкаси, зробила його об’ємним. Це стало можливим завдяки унікальному архітектурному рішенню. Авторство експозиції належить столичним архітекторам, які не так давно створили для Черкас першу креативну експозицію « Земля ведмедів та вовків». Наступну ж було спроектовано спеціально саме для черкаського зоопарку. Відтепер, зоологічний сад зможе похвалитись не лише своїм максимально наближеним до природи простором, але й цікавою сучасною архітектурою та ландшафтом. Головне — віднині тут однаково комфортно усім — і відвідувачам, і мешканцям зоопарку.

 

Починаючи з 2008 року керівництву черкаського зоопарку вдалося реконструювати більше третини площі закладу. Саме тому, за словами його директора Євгена Вана, спонсори і зацікавилася нашим зоопарком, виділивши спочатку 25 млн грн на «Землю ведмедів та вовків» і ще 50 млн грн – на нову експозицію для копитної групи. У свою чергу керівник спонсорського підприємства Владислав Москалевський підтвердив наміри корпорації далі розбудовувати черкаський зоопарк та перетворювати його на найкращий заклад європейського рівня.

Черкаси вже уклали з ними угоду щодо подальшої співпраці. Спонсор погодився вкласти в Черкаський зоопарк ще 300 млн грн. протягом подальших 20 років. На ці кошти планується зробити реконструкцію вхідної групи, озера, зробити ексклюзивну експозицію пінгвінів та реалізувати ще низку цікавих проектів.

Євген Ван сподівається, що нова експозиція «Олені та зубри» привабить до Черкас більшу кількість відвідувачів, які зможуть повною мірою відчути принцип занурення в експозицію. Власне над цим зоопарк наполегливо працює протягом останніх років.

Експозиція, зокрема, дозволяє відвідувачам з розташованого по периметру мосту ( довжиною 230 м) та з різних ракурсів спостерігати за тваринами, які живуть в умовах, максимально наближених до природних. Для групи копитних — косуль, шляхетних та плямистих оленів, європейської лані і зубрів, в інших українських зоопарках нічого подібного ніхто не влаштовував.

Зоопарк у Черкасах, який щороку осучаснюється, отримав ще кілька родзинок. Це приміщення кафе, яке облаштували у колишній медвежій барлозі. А для найменших гостей парку створили оригінальну розважальну зону — із невеличкими скеледромами та нірками з різнокольоровими ілюмінаторами- віконечками, крізь які можна спостерігати за тваринами, що вільно переміщаються по всьому периметру експозиції.

Спеціально для «Шполяночки+» підготувала Тетяна Балякіна