Чи бути «Джурі» на Шполянщині?

Заступник голови Шполянської райдержадміністрації з гуманітарних питань Ольга Шпиця та начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді і спорту Павло Вербівський з цього приводу не змогли нічого відповісти під час засідання профільної депутатської комісії Шполянської районної ради.

Питання порушив депутат райради і директор Лебединського НВК №3 Сергій Осаула. Саме при його навчальному закладі знаходиться єдина в районі база «Джури» і саме пан Осаула найбільше уболіває за популяризацію подібних змагань для молоді, що істотно посилюють практику патріотичного виховання молоді. Однак, як і зазначала вже торік «Шполяночка+», жодної підтримки з боку районної виконавчої влади він не знаходить. Більш того, пані Шпиця заявила, що сигнаївська, топилянська та міська №5 школи відмовилися брати участь у «Джурі». І це більш ніж дивно, адже пані заступниця навпаки має стимулювати й мотивувати директорів брати активну участь у такій важливій виховній справі.

—              Серед районів області не проводять «Джуру» лише в Умані та Шполі. Складається таке враження, що ви маєте намір поховати цю ідею, — докорив чиновникам пан Осаула. — Але ж для вас є важливі підстави — міністерський наказ і ви зобов’язані його виконувати.

Але розуміння, вочевидь, між громадським активом і владою, в нашому районі поки що не буде. У виданому лише на папері розпорядженні РДА про «Джуру» серед членів штабу прізвища Сергія Осаули, який є найкомпетентнішим у цій справі, немає, не кажучи вже про забезпечення фінансування проведення гри.

На власних ініціативних засадах зацікавлені педагоги мають задум самим зорганізувати районний етап «Джури» у травні на базі Товмацького НВК.

Довідково.«Сокіл» («Джура») — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, яка є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичноговихованняшколярів, засобомформуванняпатріотичноїсвідомості, спортивно-оздоровчоїроботи. Організаціягри внавчальних закладахспирається на учнівськесамоврядування, засноване на традиціяхкозацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільнеоб'єднаннядітей для виконаннязавданьгри. Гра проводиться за сприянняМіністерстваосвіти і науки Українина загальнонаціональномурівні з 2012 року, особливо після 2015 року, коли вона була включена до Стратегіїнаціонально-патріотичноговихованнядітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента Українивід 13 жовтня 2015 року № 580.

У травні 2016 року вперше на Шполянщинівдалося провести таборове змагання — І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл»(«Джура») на базі Лебединського НВК №3. Однак надалі райдержадміністрація не виявляє зацікавлення у розвитку «Джури».

Наталія ДАВИДЕНКО