Центр соціальної адаптації Шполянського територіального центру хочуть переселити з приміщення міського дитячого садочку «Калинка». Причина — переповнені групи, обурені батьки та законодавчі вимоги, які забороняють ділити приміщення дитсадка з іншими організаціями. Ми вирішили дізнатися, яка доля спіткає центр соціальної адалтації, та чи знайшли пенсіонери й інваліди підтримку у місцевої влади?
Нагадаємо, під час останньої наради у районній раді було вирішено створити комісію з представників центру, райдержадміністрації, управління соціального захисту, районної та міської ради, які б знайшли для пенсіонерів та інвалідів відповідне приміщення.
Що було зроблено у цьому напрямку, запитуємо у міського голови Шполи Сергія Кравченка.
— Шполянська міськрада запропонувала територіальному центру на вибір два приміщення: у міському будинку культури та офісну будівлю неподалік пам’ятника Шевченку, де зроблений ремонт, стоїть автономне опалення, проведений Інтернет, є телефон, — зазначив міський голова Шполи Сергій Кравченко. — Ми пропонували використовувати ці приміщення на умовах оренди. Половину вартості орендної плати міська влада готова взяти на себе, іншу частину — сплачуватиме районна рада.
У Шполянській районній раді територіальному центру запропонували приміщення у міжшкільному навчально-виробничому комбінаті.
— Днями ми разом із міським головою та представниками центру оглянули цей варіант, — говорить голова районної ради Олександр Кузуб. — Досить гарне приміщення у центрі міста, яке складається з великої веранди і двох кабінетів. Через дорогу знаходиться районна поліклініка, церква. Це один з найкращих варіантів.
Приміщення міжшкільного комбінату сподобалось і представникам центру. Зокрема, заступник директора терцентру Людмила Майборода погодилась, що приміщення у гарно му стані і підходить для роботи. У свою чергу, керівники міста та району пообіцяли допомогти з ремонтом.
Втім, жоден із запропонованих варіантів не підтримав директор терцентру Петро Двірник. А голова Шполянської РДА Володимир Потапенко взагалі переконаний, що пошук приміщення для центру не на часі та наполягає залишити центр у дитячій установі.
- Адміністрація рекомендує так: виділяємо 300 тисяч, а то й більше, для ремонту приміщень на другому поверсі. Я, як голова райдержадміністрації, проситиму депутатів виділити ці кошти. Загалом для цього необхідно десь до мільйона гривень, хоча я вважаю, що можна було і за 800 тисяч це зробити. Моя позиція така: потрібно відремонтувати зараз те, що на тій території зруйноване, а потім будемо думати про інше, — переконаний голова району.
Водночас голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб дивується такій необґрунтованій наполегливості. Адже дефіцит районного бюджету нині складає близько 3,5 млн грн. А це недофінансування галузі медицини, освіти тощо.
— Вісімсот тисяч гривень — це велика сума коштів для районного бюджету, яку ми могли б використати, наприклад, на пільгове забезпечення медикаментами дітей віком до 3 років, — каже Олександр Кузуб.
Позиція голови райдержадміністрації дивує і міського голову Шполи Сергія Кравченка, який нагадує, що переповнені групи та обурені батьки — не єдині причини переселення територіального центру.
— Використання цим відділенням приміщення дошкільного закладу є порушенням законодавства. І Володимир Потапенко про це добре знає. Днями до міської ради надійшов запит від Шполянського відділення Смілянської прокуратури щодо надання всіх документів, рішень, договорів оренди, положень про це відділення для перевірки законності використання ним приміщення дошкільного закладу не за призначенням, — повідомив очільник Шполи.
Питання переїзду центру має вирішитись найближчим часом, адже договір оренди в дитячому садку «Калинка» діє лише до 1 квітня.
За матеріалами provce.ck.ua