Чи заслуговує Порошенко на імпічмент?

У неділю, 18 березня, Партія «Рух нових сил» (РНС) вчергове провела у Києві «Марш за імпічмент Президента України Петра Порошенка».

Близько 1000 мітингувальників попри мороз вийшли на Майдан, щоб висловити своє незадоволення діяльністю діючого очільника країни. Скандуючи «Порошенко — ворог української нації» та тримаючи у руках плакати із зображенням перекреслених облич Петра Порошенка та Володимира Путіна, учасники маршу вимагали дострокового припинення повноважень Президента України, діяльність якого веде країну у прірву.  

Чи дійсно Петро Порошенко «негативний герой», який заслуговує на таке завершення своєї політичної кар’єри, чи подібні марші — не що інше, як масштабна інформаційна кампанія, спрямована на дискредитацію діючої влади? Про це «Шполяночка +» вирішила поцікавитись у керівників районних партійних організацій.

Максим ДОЦЕНКО, голова Шполянської районної партійної організації «Солідарність»:

— Президент України Петро Порошенко прийшов на посаду в найскладніший для України період — військових дій. Перед ним стояла задача: не просто керувати країною, а й стримати російську агресію та розпочати важливі для країни реформи. Незважаючи на такі складні умови, Петро Порошенко впорався зі своїми зобов’язаннями на «відмінно». Йому вдалося за цей час відродити армію, запровадити важливі реформи і здобути повагу до країни на міжнародному рівні. Нині завдання для всіх громадян України — згуртуватися, спільно розвивати країну. Поряд з цим антиукраїнські сили докладають величезні зусилля, спрямовані на дискредитацію української влади та, зокрема, особисто Президента України Петра Порошенка. Розпочато масштабну інформаційну кампанію проти Президента, системно проводяться масові акції протесту, що фінансуються сумнівними «спонсорами». Така ситуація, подібне послаблення єдності українців грає «на руку» ворогам України. Ми маємо вже навчитися відрізняти реальність від маніпулювання і правильно реагувати на безпідставні заклики та вимоги.

Володимир СЛОБОДЯНИК, голова Шполянської районної партійної організації ВО «Батьківщина»:

— Я не підтримую політику Президента, адже за час його президентства було проведено реформи, які замість покращення, призвели до негативних наслідків — занепад медицини, знищення правоохоронної системи, більш ніж трикратного здешевлення гривні… Енергетична реформа продовжує цинічно грабувати населення внаслідок підняття тарифів. Ось на часі і тіньова оборудка газотранспортної системи України. Все це наводить на думку, що ці реформи спрямовані на стратегію ліквідації української нації.

Сергій КЕПША, голова Шполянської районної організації ВО «Свобода»:

— Наша партійна організація повністю підтримує акції Руху нових сил і, більш того, — долучається до них. Якщо на сесії районної ради ставитиметься питання про імпічмент, то депутати від ВО «Свободи» мають проголосувати за цю ініціативу. Хоча, як відомо, я очолив районну організацію ВО «Свобода» вже після того, як обиралися депутати районної ради у 2015 році, тож дехто з «свободівців», залежні від впливу голови РДА, можуть і утриматися. Але загалом позиція організації — проти Порошенка. Бо таки життя по-новому не вдалося. Після кінця панування режиму Януковича минуло вже чотири роки, а українці ще більше потерпають від бідності, корупції й свавілля. Щоб утриматися в кріслі, ця влада користується рецептами Януковича і Партії регіонів. Приниження наших воїнів під стінами ВР стало останньою краплею терпіння!

Сергій СТРУК, секретар Шполянської районної партійної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»:

— Наша політична сила стоїть на державницьких позиціях. Ми — за розбудову правової держави. А в правовій державі існує відповідний порядок, зокрема, і процедура імпічменту Президента в разі недотримання ним законів. У нас її поки що немає, на жаль. Звичайно, що ми визнаємо багато недоліків у політиці Петра Порошенка, багато надій не оправдалися, українцям жити сьогодні нелегко. Але ми не можемо на емоціях будувати боротьбу із негативними явищами. Проголосити гасло на сесії місцевої ради — не проблема. Але до чого це юридично призведе? Порожній звук, все одно, що взивати до совісті. І ВО «ЧЕРКАЩАНИ» точно не будуть приймати правила гри окремих «політиканів», що прагнуть здобути собі особистого іміджу. У Президента Порошенка, якого, до речі, законно обрано більшістю голосів виборців у першому турі, сьогодні є всі важелі в руках, зокрема, є більшість у Верховній Раді, яка має бути спроможною прийняти усі ті закони, котрі виведуть державу на високий рівень. Поки не буде діяти закон про імпічмент, немає інших важелів змусити владу відповідати за свою політику.

Ігор НЕКРУЧЕНКО, голова Шполянської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка:

— Реальна причина акцій під парламентом — боротьба за владу, а не за людей. Ми проти того, щоб під час війни із Росією в Україні відбувалися хаос та заколоти. Як говорить лідер нашої партії Олег Ляшко: «Грузинський зайда, який кінчив власну країну та зрадив свій народ, не може бути спасителем України. Разом із московською зозулею вони борються не за людей, а за владу.

Тимошенко була двічі прем’єр-міністром і могла змінити щось на краще. А зараз вона розказує про боротьбу із корупцією. Саакашвілі та Тимошенко, як торпеда, використовуються на гроші олігархів та ФСБ, щоб підірвати Україну зсередини».

Реальна боротьба із корупцією — це зміна виборчої системи, а не хаос у центрі столиці. Радикальна партія Олега Ляшка подала законопроект про імпічмент Президента більше 2 років тому, але його розгляд у парламенті блокує провладна партія. Так само не розглядаються законопроекти Радикальної партії про зміну виборчої системи.

Наталія ДАВИДЕНКО, Ольга ПАНЧЕНКО