Чого ми чекаємо від Нового року?

ДУМКИ МИМОХІТЬ...

Новий рік... Найбільші сподівання зазвичай покладаємо ми саме на це свято, чекаючи на диво, радість і обов’язкову зміну життя на краще. Бо у своїй душі залишаємося дітьми навіть тоді, коли вже сягаємо поважного віку, і, як діти, чекаємо на якісь новорічні сюрпризи.

Нас, чиє дитинство випало на дефіцитні 70-ті роки, радувало все, що на той час батькам вдавалося «дістати». Чи то мандарини, апельсини, чи цукерки «Гуси-лебеді», які зазвичай приносив Дід Мороз. Листи йому писали не всі, але в душі кожен сподівався, що цей головний персонаж свята обов’язково прийде і принесе нам якийсь сюрприз.

Нове покоління — вже наші діти, вчилися формулювати свої думки у листах, вивішуючи свої послання на ниточці у кватирку чи підкладаючи їх до поштової скриньки…

Пам’ятаю, як колись мріяла про ляльку Барбі моя семирічна донька. І Дід Мороз таки прийшов до неї у передноворічну ніч. Вона розповідала йому всі вірші, які до цього часу вивчила, співала пісеньки і так щиро раділа подарованій ляльці. Потім захопливо розповідала таткові, який з’явився у квартирі, щойно за Дідом Морозом зачинилися двері, що він проґавив найголовніше, бо саме зараз приходив дідусь, який і приніс те, про що вона так мріяла (щоправда, дівчинка не могла зрозуміти, чому ж у старого на пальці була точнісінько така ж обручка, як і у її тата...).

Дітки ХХI століття про свої великі мрії пишуть у листах вже святому Миколаю, а у новорічну ніч шукають під ялинкою подарунки, продовжуючи вірити у те, що їх приносить Дід Мороз. Їхні мрії вимірюються асортиментом дитячих магазинів, які постійно оновлюються завдяки сучасним винаходам іграшкової індустрії.

Ми ж, дорослі, зараз не менше за дітей мріємо і віримо у чудеса в новому році. Дехто з нас мріє про володіння якимись матеріальними речами, інші — просто про мир і здоров’я. Але всі ми схожі в тому, що мріємо про нове життя, оновлення. Бо саме свято Нового року несе у собі це оновлення. Оновлення душ і почуттів, оновлення думок і поглядів на різні життєві цінності.

Ми сподіваємося на нове життя у новому році, тож нехай воно буде новим — кращим і змістовнішим, ніж до цього.

А щодо подарунків... Загляньмо в новорічну річ під свою ялинку...

Лариса БАЧИНСЬКА.