Чому в Шполянському районі вимикають світло?

З метою збалансування роботи Об’єднаної енергосистеми України розроблені графіки аварійних відключень, які вводяться в дію енергопостачальними компаніями, в тому числі і ПАТ «Черкасиобленерго», лише по спеціальному розпорядженню Національної енергетичної компанії «Укренерго», узгодженим з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, у разі виникнення аварійного дефіциту потужності в Об’єднаній енергетичній системі України.

Застосування графіків аварійних відключень для зменшення рівня навантаження на енергосистему передбачає їх застосування орієнтовно не більш ніж на 2 години. Однак при надзвичайних ситуаціях терміни перерв в електропостачанні регулюються НЕК «Укренерго». Припинення дії графіків аварійних відключень також здійснюється лише по спеціальному розпорядженню Національної енергетичної компанії «Укренерго» за узгодженням з Міненерговугілля.

Головною причиною застосування графіків аварійних відключень нині є аварійне вимкнення енергоблоку потужністю 1000 мегават на Запорізькій АЕС.

29 листопада 2014 року ПАТ «Черкасиобленерго» у складі інших енергопостачальних компаній отримало розпорядження диспетчера центральної диспетчерської служби Державного підприємства НЕК «Укренерго» про ведення з 09:00 год. 1 грудня 2014 року графіків аварійних відключень по ПАТ «Черкасиобленерго» у всіх районах області. Припинення дії графіків аварійних вимкнень буде здійснено по спеціальному розпорядженню ДП НЕК «Укренерго» після входження Черкаської області в доведений ліміт потужності споживання.

В свою чергу адміністрацією Шполянського РЕМ проводяться ряд заходів щодо оптимізації та зменшення тривалості перерви в електропостачанні споживачів під час введенняграфіків аварійних відключень.

Зокрема, адміністрація РЕМ намагається мінімізувати перерви у електропостачанні соціальних, комунальних закладів та закладів освіти. Усвідомлюючи всю складність та важливість цієї ситуації, повідомляємо що відключень не уникнути, здійснюватися вони будуть згідно графіка, а також нагадуємо, що графік аварійних відключень вводиться без попередження споживачів.

Тож кожен споживач, а особливо підприємства, повинні максимально обмежити споживання електричної енергії в години максимального навантаження в будні дні з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 23:00, у вихідні дні — з 21:00 до 00:00, а для збереження побутової техніки і попередження небезпечних ситуацій вимикати всі можливі електроприлади із мережі на час відключень.

Адміністрація Шполянського РЕМ просить вибачення за тимчасові незручності.
ДЖЕРЕЛО: shpola.gov.ua