Чули дзвін та не знають де він: чи справді закриють гінекологічне відділення Шполянської ЦРЛ

Днями соціальні мережі Шполянської громади вибухнули новою "теорією змови".  Анонімні дописувачі, які полюбляють розважатись тим, що  збурюють громадськість чутками, створили паніку навколо ймовірного закриття гінекологічно-акушерського відділення КНП "Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків". А окремі дописувачі у своїх фантазіях дійшли навіть до повного закриття лікарні. «Шполяночка+» поспілкувалась з цього приводу з головним лікарем закладу Василем Уманцем, який здивувався тим, що такі чутки взагалі мають місце. Тим паче, на фоні того, що саме керівництву громади вдалось зберегти лікарню та спрямувати на її функціонування відповідні кошти під час укрупнення районів.

«Ніхто Шполянську ЦРЛ закривати не збирається. Мені не зрозуміло звідки взялась ця паніка. Наразі для повноцінного функціонування лікарні потрібно підписати пакет за оплату медичних послуг із Національною службою здоров’я.

Є пакет терапевтичний (або загальний), до якого входять терапевтичне, дитяче та неврологічне відділення. Також є хірургічний пакет, до якого входять хірургічне відділення, травматологічне, урологічне, офтальмологічне, ЛОР та гінекологічне відділення.

Проте є низка вимог до цих пакетів. Зокрема, при наявності пологового відділення необхідно, аби у штаті були 4 лікарі-анестезіологи та лікар-неонатолог. Вони всі в нас є, але наші лікарі-анестезіологи через те, що Шполянська ЦРЛ є опорною лікарнею по COVID-19, залучені до роботи в ковідному відділенні.

Відповідно, вони не можуть бути задіяні для роботи під час пологів. Саме через це ми не можемо тимчасово підписати пакет на пологи. Так, ми вимушені провести реорганізацію пологового відділення, яка передбачає попередження всіх працівників акушерсько-гінекологічного відділення про наступне можливе вивільнення, але гінекологічне відділення зберігається, при ньому функціонуватимуть і пологовий зал, і дитяча палата.

У 2020 році в нас народилось 186 дітей, а за 2021 уже народилось 78 маленьких шполян. Пологи ми наразі зможемо приймати в екстрених випадках. Тобто питання про закриття гінекологічного відділення навіть не стоїть на порядку денному.

Ми обговорили цю проблему з лікарями акушерсько-гінекологічного відділення і запропонували разом шукати нових лікарів, аби заповнити штат та разом виходити з положення. Тож чому було піднято такий ґвалт - категорично незрозуміло», - пояснив ситуацію журналістам Василь Уманець.

Для врегулювання зазначеного питання міським головою Шполянської громади Сергієм Кравченком також проведено нараду із залученням профільних фахівців, лікарів та фінансистів.

«На нараді було прийнято рішення, що для забезпечення безперервної роботи на період укладання договору по пакету послуг «Пологи» з Національною службою здоров’я України, робота пологового відділення буде повністю профінансована з міського бюджету для того, щоб забезпечити належні умови для кожної жінки нашої громади, щоб та мала змогу народжувати за місцем проживання. Задля досягнення цієї мети з міського бюджету будуть виділені всі необхідні кошти», – зазначив міський голова.