Тим субсідіантам, у яких є заборгованість за послуги ЖКГ, субсидія нараховуватиметься і далі, але зміниться форма отримання допомоги.
У разі утворення боргів з оплати комунальних послуг монетизована субсидія переходить у безготівкову форму: гроші одержує не пільговик, а підприємство-постачальник послуги. Про це споживачам нагадав заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
Грошова форма субсидії була затверджена Постановою Кабміну №373 від 17.04.19 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг в грошовій формі».
У документі сказано, що в разі отримання від керуючих, об'єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу в готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюється в грошовій безготівковій формі.
На сьогодні розмір неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становить 17 гривень. Це означає, що сума заборгованості не повинна перевищувати 340 грн (20х17).
Одержувач субсидії зможе знову відновити отримання субсидії в грошовій формі, якщо погасить борги, що накопичилися.
– Після погашення боргів потрібно звернутися із заявою про бажання повернути собі готівкову форму субсидії, – прокоментував Віталій Музиченко.
Нагадаємо, що в Україні отримувати субсидію можна в двох формах: готівковій і безготівковій. У першому випадку субсідіанти отримують грошові готівкові виплати, які їм приходять, наприклад, разом із пенсією. Зекономлені після оплати комуналки кошти можна витратити на свої особисті потреби. У другому випадку, при безготівковій формі, гроші перераховуються не одержувачу субсидії на особистий рахунок, а в Ощадбанк, а банк далі робить розрахунки з підприємствами, які надають комунальні послуги.