COVID-19 на Шполянщині: у лікарні 12 хворих. Ще один із підозрою

Станом на 14.09.2020 в Черкаській області зареєстровано 2579 фактів інфікування коронавірусом. За останню добу лабораторний центр провів 851 ПЛР-обстеження, повідомляють у управлінні охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Коронавірус виявили в 84 осіб: 21 жителя м. Сміла, 18 - м. Черкаси, 7 - Чигиринського району, 7 - Черкаського району, 6 - Чорнобаївського району, 4 - Золотоніського району, 4 - Драбівського району, 4 - Корсунь-Шевченківського району, 2 - Смілянського району, 2 - Кам'янського району, 2 - Канівського району, 2 Маньківського району, 2 - Катеринопільського району, 1 - м. Умань та 1 - Звенигородського району.

На стаціонарному лікуванні на сьогодні перебуває 123 пацієнти: у Черкаській обласній лікарні - 22 пацієнти з підтвердженим діагнозом коронавірус та 15 – із підозрою на хворобу; у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні – 19 пацієнтів із підтвердженим діагнозом та 4 - із підозрою на хворобу; у Черкаській центральній районній лікарні – 19 пацієнтів із підтвердженим діагнозом та 2 - із підозрою на хворобу; у Шполянській багатопрофільній лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків – 12 пацієнтів із підтвердженим діагнозом та 1 - із підозрою на хворобу; в Уманській міській лікарні – 8 пацієнтів із підтвердженим діагнозом та 12 - із підозрою на хворобу; у Маньківській центральній районній лікарні – 9 пацієнтів із підозрою на хворобу.

Із них 85 пацієнтів мають ускладнення у виді пневмонії. На апараті ШВЛ - 1 особа.

Ще 875 черкащан, що мають легку або безсимптомну форму коронавірусу, лікуються вдома під наглядом сімейних лікарів. Одужали на сьогодні 1537 жителів області (+6 за добу). Летальних випадків - 44.

Помер 88-річний пацієнт, що мав підтверджений діагноз COVID-19. Чоловік мав супутню серцево-судинну патологію.

- Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 52,5 %. У зв’язку з цим ми підготувало лист до Міністерства охорони здоров’я України щодо включення до медичних закладів області першої хвилі ще двох лікарень. Йдеться про Корсунь-Шевченківську центральну районну лікарню та Першу Черкаську міську лікарню, - повідомляє очільниця профільного управління Лариса Кошова. - Нагадаю, лікарні першої хвилі - це медичні заклади, які першими прийматимуть пацієнтів із коронавірусом. Їхній вибір є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. На сьогодні в Черкаській області таких лікарень - 7 (6 зазначених вище + Черкаська міська інфекційна лікарня, що відновлює свою роботу після проведення ремонтних робіт). У них наявні 234 ліжко-місця для пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19.