Декілька маленьких секретів для тих, хто тримає курей

Дивна традиція
Існує таке повір’я: якщо по­дарувати парну кількість квітів на день народження, а курці підкласти парну кількість яєць для насиджування, то в першому ви­падку ― іменинник захворіє, а в другому ― курчата не виживуть. Крім того, треба підкласти яйця обов’язково в середу, у п’ятницю або в суботу ― так би мовити в «жіночі» дні тижня, і обов’язково ввечері. Невідомо, звідки пішла ця традиція, але, як не дивно, не­одноразово вона перевірялася часом. Виведення пташенят бу- ває, як правило, кращим, дружнішим, якщо дотримуватися цих неписаних правил.

Містика, од­ним словом. Для зміцнення організму
Досвідчені знавці цієї птиці ніколи не викидають яєчної шка­ралупи ― подрібнюють її і зго­довують курям (для зміцнення кісток). Можливо, це і є причиною «канібалізму» у курей. Особли­во, якщо шкаралупу дають в не подрібненому вигляді.

У всякому разі, помічено, що не­сучки, які разом з кормом часто їдять шкаралупки, починають потім розк­льовувати і щойно знесене яйце.

Щоб підвищити опірність інфекціям і зміцнити організм, курям взимку обов’язково необхідно давати риб’ячий жир. А також підгодовувати мінералами (вапном, кістковим бо­рошном, черепашками). Іноді з квоч­кою відбуваються дивні речі: курчата вилупилися і сильно пищать ― ви­магають їсти. Але квочка не звертає на них уваги і продовжує висиджу­вати яйця, які залишилися під нею. Це часто відбувається в тому ви­падку, якщо під квочку підкладають додаткові яйця (через кілька днів після основної кладки). А цього ро­бити, як з’ясувалося, не можна.

Змінюємо півнів
Щоб поліпшити спадковість ку­рячого стада, раз на 2—3 роки слід змінювати півнів. Але півня беруть не свого, а обов’язково з чужих країв, щоб жодної (навіть віддаленої) спорідненості не було. А щоб куро­чок не хвилювати, підміну здійснюють вночі.

Зважаємо на світло
Взимку, коли рано темніє, в курнику необхідно висвітлювати курям поїлки та годівниці протягом 14 годин. Такий вже в процесі еволюції склався для ку­рей світловий день, після закінчення якого вони раптово сліпнуть. Вмика­ти і вимикати світло курям необхідно в один і той же час, а інакше вони мо­жуть ненавмисно звалитися з сідала або замість поїлки потрапити до помийниці. Рекомендується провести в курнику два види освітлення: основне, яке на ніч відключають, і додаткове ― менш яскра­ве, яке відключають тільки після того, як всі кури сядуть по своїх місцях на ніч (хвилин через 15—20).