День ікони Казанської Богоматері для Лозуватки є подвійним святом

Вже вкотре лозуватчани чи не всією кількістю жителів зібралися 4 листопада в центрі села на традиційні святкування. Зранку в місцевій церкві відбулася святкова літургія з нагоди Дня ікони Казанської Богоматері, на честь якої названа парафія. Храмове свято жителі Лозуватки вже близько десятка років як вирішили поєднувати із відзначенням Дня села, і цієї традиції не порушують. Тож опівдні біля будинку культури вже лунала музика, учнівська молодь разом зі своїми наставниками проводили ярмарок власноруч приготованих солодощів, які вмить переходили до рук активних покупців.

Місцева аудиторія під відкритим небом насолоджувалася різноманітними номерами концертної програми, яку підготували для них працівники культури Станіслав Пістоль, Ірина Таран, Тетяна Кара, Наталія Ворожбицька, Надія Полозюк, учні Лозуватської ЗОШ та учасники місцевої художньої самодіяльності. Пісенно-танцювальні виступи поєднувалися із різноманіттям розваг, конкурсів, вікторин і розігруванням безпрограшної лотереї. Новинкою в святкуванні став перегляд відеофільму «Лозуватка з висоти пташиного польоту», який зняв місцевий фотовідеохудожник Петро Мамонтов. Ведуча заходу Тетяна Кара нагадала землякам про найвидатніші сторінки історії рідного краю, запропонувала вшанувати всіх достойників, якими пишаються лозуватчани, серед них — воїни-захисники всіх поколінь, митці, трудівники всіх сфер. Щирі вітання на адресу односельчан лунали у виступах сільського голови Станіслава Бойка та директора СТОВ «Першотравневе» Віктора Степового, який надав фінансову підтримку для організації заходу.

Не обійшлося свято і без традиційної каші, яку приготували на кострі просто неба у сквері, що поряд із закладом культури. Односельчани вдосталь отримали задоволення від спілкування одне з одним, неповторних вражень та радісного настрою.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).

Головний кашовар Андрій КЛИМ та його помічники Валентин СТАХОВСЬКИЙ, Ярослав ГЕГЕЛЬСЬКИЙ та Василь КОВБАСА.

 

Андрійко БОЙКО з виграним в лотерею ордером на порося.