День знань на Шполянщині ознаменувався гарним настроєм і оптимізмом

Підготовка до нового навчального року цього літа видалася досить нелегкою, адже навчальним закладам значно скорочено державне фінансування, тож довелося шукати інші джерела, не заборонені законодавством, для утримання існуючої мережі навчальних закладів. Але в результаті проведеної роботи, за сприяння голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, школам району надано вагомої підтримки на суму понад 3 мільйони 300 тисяч грн., підписано договори про делегування коштів на часткове утримання навчальних закладів (до кінця бюджетного року) з сільськими головами на суму 524 692 грн. (планова потреба — 1154722 грн.).
Групою господарського обслуговування відділу освіти надано допомогу щодо підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимових умовах на суму близько 80000 грн.
Виконано ремонти сантехнічного обладнання навчальних закладів; насоса, водонапірної башні в Іскренській ЗОШ, станції подачі води у Буртівському НВК; систем опалення в Капустинському, Ярославському НВК; водонагрівачів у Товмацькому, Кримківському, Соболівському Лебединському №2 НВК; електроплит у Топильнянському, Кримківському, Нечаєвському НВК; замінено електротени у водонагрівачах Товмацького, Соболівського, Буртівського НВК. Проводиться гідравлічне випробовування теплотрас та систем опалення. Замінено на енергозберігаючі 147 вікон, 2 вхідних дверей, збудовано 2 котельні, внутрішні туалети у 2-ох навчальних закладах, виконані ремонтні роботи, придбано інвентар.
Тож попри негаразди в українській економіці і важкий час у державі, шполянам вдається не лише зберегти освітянську галузь, а й проводити велику кількість робіт з розвитку її матеріально-технічної бази.
Близько 250 одинадцятикласників та 423 першачки району приступили до навчання. Ці цифри повідомили у відділі освіти райдержадміністрації. Тішить той факт, що до першого класу цього року пішли на 35 діток більше, ніж торік.
Перше вересня видалося надзвичайно урочистим, в кожній школі це був особливий урочистий момент, який супроводжувала гарна погода і обнадійливий настрій, віра в те, що в Україні настане мир та злагода, запрацюють належно всі сектори економіки та процвітатиме культурно-духовне життя. Яскраве розмаїття вишиванок та синьо-жовтих елементів у вбранні додавало радісного піднесення в душі і дітей, і батьків, і вчителів.
Кожна школа організувала урочисту лінійку по-своєму, але в кожній з них витав дух непідробленого патріотизму і щирої любові до України. Ось вона — відроджена нація, котра в недалекому майбутньому кардинально змінюватиме український світ, в якому не буде місця ганебним явищам — брехні, злодійства, грабежу, деградації. За ними — майбутнє України!
Минулого вівторка на подвір’ї Кримківського НВК було доволі гамірно. Цього дня відбувалося «зарахування» кримківських першачків Євгена Бахмача, Діани Бублій, Миколи Кавуна, Дар’ї Ласориб, Богдана Мандибури, Марини Шиманової і Лілії Шкоди до шкільної команди. Свято розпочалося з внесення Державного прапора України до приміщення школи. Свічку Знань запалили Директор навчального закладу Наталія Зачепа, сільський голова Ольга Діденко та школярка Софійка Топчу.
На святі було доволі багато приємних подій — багато подарунків, подяк та вітань. Гості свята — сільський голова Ольга Діденко, секретар районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Сергій Струк, депутат районної ради Віктор Діденко, перша вчительного року, успіхами у навчанні, а головне — мирним небом над головою. Зокрема Ольга Діденко зазначила, звертаючись до дітей, викладачів та всІх присутніх: «Посіявши зерна знань, виростиш зерна добра».
Мати однієї із школярок Тетяна Бублій подарувала першачкам запашний коровай. Місцевий священик отець Віталій благословив усіх присутніх з початком нового навчального року.
Наталія ДАВИДЕНКО та Віктор КРАВЧЕНКО.