Депутати збираються спростити роботу волонтерам

У першому читанні прийнято закон, що упорядковує волонтерську діяльність.

Верховна Рада має намір внести зміни до деяких законів України, що стосуються волонтерської діяльності. За законопроект про внесення змін до деяких законів щодо волонтерської діяльності (№1408) у першому читанні проголосували 294 народних депутата.

Зокрема, документом пропонується, що організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, мають право проводити діяльність як з складанням договору з волонтером про її здійсненні, так і без нього.

Пропонується, що такі організації матимуть право отримувати кошти та інше майно для здійснення волонтерської діяльності, самостійно визначати напрям здійснення волонтерської діяльності, видавати волонтерам посвідчення, які засвідчують їх особи і вид волонтерської діяльності в межах організації.

Передбачається також, що ці організації повинні компенсувати волонтерам витрати, які пов'язані з наданням ними волонтерської допомоги. Пропонується також дозволити запрошувати іноземців для виконання волонтерської діяльності на території України, відправляти громадян України за кордон для реалізації волонтерської діяльності.

Організації та установи, які залучають волонтерів, матимуть право страхувати життя і здоров'я волонтерів на період здійснення ними волонтерської діяльності відповідно до закону про страхування; зобов'язані будуть безпечними і належними для життя і здоров'я умовами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна рада прийняла закон про військові адміністрації в Донбасі.

Джерело:ua.korrespondent.net