Депутати змінили бюджети Шполи і Кримок на 2017 рік

Із сесії міської ради

На другій позачерговій сесії міської ради VIII скликання, яка відбулась 7 червня, депутати прийняли позитивні рішення по всіх важливих питаннях, винесених на порядок денний, зокрема й тих, які стосуються внесення змін до міського бюджету на 2017 рік та внесення змін до бюджету села Кримки на 2017 рік.

Схвалили зміни до штатного розпису та структури Шполянської міської ради та затвердили низку проектів регуляторних актів на на території Шполи і Кримок 2018 рік. Зокрема, про встановлення єдиного податку (спрощеної системи оподаткування) та ставок єдиного податку, податку на майно (в частині податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки), податку на майно (в частині плати за землю), податку на майно (в частині транспортного податку). Також народні обранці розглянули та прийняли позитивні рішення по 15 земельних питаннях.

Голова Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко роз’яснив, що у зв’язку із об’єднанням Шполянської міської територіальної громади, до якої ввійшло село Кримки, розпочався процес реорганізації всіх структур обох місцевих рад. Таким чином, допоки бюджети міста і села не об’єдналися, питання щодо внесення змін до бюджету на 2017 рік  розглядатимуться  окремо по міському бюджету та окремо по бюджету села Кримки.

Харчування дітей у літніх пришкільних таборах

Очільник міської громади порушив перед депутатами питання, яке хвилює усіх директорів шкіл міста — харчування дітей у літніх пришкільних таборах. На фінансування дитячих сніданків та обідів із бюджету міста виділили понад 82 тис. грн.

Так, голова комісії з питань планування бюджету та фінансів Ігор Мусюра поцікавився у присутньої на сесії директора РАйСТ Наталії Онищук, чи не повторюється в цьому році проблема, яка в 2016-му стурбувала всіх шполян. Тоді деякі ЗМІ поширили інформацію, що, нібито, через невиділені кошти із міського бюджету районний відділ освіти не може профінансувати Шполянське споживче товариство, яке харчує шполянських школярів, і основний тягар забезпечення продуктами харчування дітей ляже на плечі батьків.

  — Звичайно, така інформація ставила негативний відбиток на авторитеті міської ради та депутатського корпусу, адже депутати завжди схвалювали позитивні рішення, які стосувались виділення коштів із бюджету міста на харчування школярів міських шкіл, — зазначив Ігор Мусюра.

Наталія Онищук пояснила, що минулорічні непорозуміння з цього питання нині врегульовані, а подібна ситуація цього року більше не повторювалась. Міська рада жодного разу не відмовлялася від виділення коштів на харчування дітей, а проблеми з розрахунками виникали вже на рівні їх освоєння відділом освіти в рамках проведення тендерів, терміни яких ставали причиною затримок.

Як повідомив директор міської школи № 2-ліцей, міський депутат Іван Каракаш, що цього літа вихованці трьох пришкільних таборів школи-ліцею, в яких налічується 185 учнів, повністю забезпечені якісним і повноцінним харчуванням.

Кошти  спрямують на благоустрій та соціальну сферу громади

Міський голова Сергій Кравченко оголосив і прораховані суми коштів, які будуть спрямовані на першочергові заходи із підтримки благоустрою та соціальної сфери міської громади та звернувся з проханням до депутатів підтримати пропозицію і виділити кошти на вищевказані потреби.

Зокрема, 200 тис. грн. — на капітальний ремонт дитячих туалетних кімнат у міському ДНЗ №1 «Ялинка», 150 тис. грн. — на продовження капітального ремонту тротуарної доріжки по вулиці Таранця (від приміщення міської стоматологічної поліклініки до РАГСу) шляхом укладання бруківки, близько півмільйона гривень — на капітальний ремонт доріг, в тому числі й однієї з найбільш занедбаних вулиць міста — Терешківської, 150 тис. грн. — на ямковий ремонт, 100 тис. грн. — на освітлення та заміну непридатних ліхтарів міських вулиць, 64 тис. грн. — на перевезення у міському транспорті представників пільгових категорій громадян.

Проаналізувавши основні напрямки діяльності, куди будуть спрямовані кошти, народні обранці одноголосно схвалили рішення про внесення змін до бюджету міста на 2017 рік.

   У Кримках освітлять вулиці і покладуть тротуарну плитку

Цього дня депутатський корпус міської об’єднаної громади одноголосно підтримав й рішення щодо внесення змін до бюджету села Кримки на 2017 рік. Зокрема, кошти виділили на освітлення трьох кримківських вулиць у сумі 124 тис. грн., 12 тис. грн. — на капітальний ремонт пішохідної доріжки по вул. Ковалівка (поблизу дитячого садочка) та 63 тис. грн. — на вкладання тротуарної плитки біля адмінбудівлі, в якій знаходиться ФАП, відділення зв’язку та кімнати, де працюють гуртки творчої самодіяльності.

Крім того, депутати на засіданні другої сесії підтримали проект рішення щодо змін до штатного розпису та структури Шполянської міської ради, затвердили ряд проектів регуляторних актів та одноголосно схвалили 15 земельних питань.

                                                                                            Наталія ПОЛТАВЕЦЬ