Депутати громади виділили гроші на оборону, укриття та розвиток Шполянщини

На засіданні 45-ї сесії Шполянської міської ради на порядку денному розглянули 83 питання, 14 рішень загального характеру і 69 питань земельного напрямку.

З міського бюджету громади здійснили видатки на потреби ЗСУ, а саме: Територіальній обороні згідно звернень військових виділили 2 000 000 грн на закупівлю квадрокоптерів (дронів) - «ясні очі воїнів» допомагатимуть тримати під контролем свої позиції та знаходити ворожі, знижуючи ризики для життя захисників. Зазначимо, що депутатами міської ради через Програму шефської допомоги на армію вже спрямовано 10 000 000 грн, за ці кошти воїнам-землякам купуються пікапи, легкі комерційні автомобілі з відкритою вантажною платформою, які зручні для виконання різних завдань на фронті.

Наразі акцент місцевої влади спрямований на збільшення кількості захисних споруд, а також розширення їх місткості. Задля реалізації частини заходів з безпеки населення міські депутати виділили 400 000 грн на поточні ремонти двох укриттів у центрі Шполи, по 200 000 грн на кожне сховище. Відремонтують приміщення і добудують вбиральні у захисній споруді міської ради, також ремонти проведуть в укритті міського краєзнавчого музею. Відповідні дії дають можливість збільшити кількість місць розміщення людей у разі оголошеного сигналу «повітряної тривоги».

Далі за прийнятими рішеннями депутатів у змінах до бюджету міської громади на 2023 рік кошти розподілять наступним чином:

  • 810 000 грн на капітальний ремонт харчоблоку і 200 000 грн на поточний ремонт покрівлі Шполянського ліцею № 3;
  • 200 000 грн на поточний ремонт покрівлі приміщення Товмацької філії ЦКД (сільського будинку культури);
  • 200 000 грн на капітальний ремонт вхідної частини приміщення міжшкільного навчально-виробничого комбінату з облаштуванням пандусу для зручностей людям з обмеженими можливостями. Нагадаємо, що невдовзі в закладі відкриють «Ветеран Хаб», простір психологічної і моральної підтримки військових, ветеранів війни та їх близьких. Тут нині створюють комфортні й затишні умови зі зручностями, аби воїни адаптувались до реалій цивільного життя після повернення з фронту, звідки військовослужбовці повертаються іншими, з іншою поведінкою, думками й словами, моральним станом і життєвими принципами.

На засіданні депутати затвердили Положення про порядок функціонування Пунктів незламності на території Шполянської міської територіальної громади, Положення про порядок встановлення меморіальних дошок на об’єктах, що належать до комунальної власності Шполянської міської територіальної громади. Затвердили Програму розвитку малого та середнього підприємництва Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади на 2024-2025 роки.

За інформацією Шполянської міської ради