Дешевші комунальні послуги для шполян: де? як? чому?

У новому 2016 році для комунальної служби Шполи придбано дві нові одиниці техніки: сміттєвоз та вакуумну машину. Про те, яким чином відбувався процес придбання і для яких потреб здійснена дороговартісна покупка, йдеться у розмові кореспондента районного щотижневика «Шполяночка+» з директором КП «Комунальник-сервіс» Василем ПЛАСТУНОМ

— Василю Володимировичу, розкажіть читачам детальніше про нову техніку.
— Придбання нових одиниць комунальної техніки для підприємства — це розширення об’ємів та покращення якості житлово-комунальних послуг. Прикладом цього є охоплення вивозом рідких побутових відходів вже значної частини мешканців приватного сектору завдяки вводу в експлуатацію нового спеціального автомобіля ГАЗ-3309-асобочка. Процес придбання спеціальної комунальної техніки відбувався відповідно до ЗУ «Про державні закупівлі»

— На сайті ТОВ «ТД «Комунальна техніка», де було придбано техніку, є декілька пропозицій для придбання сміттєвоза з боковим навантажувачем сміття. Чому було обрано саме цей вид техніки, а не інший, менш затратний (наприклад «Влив-мікро», а не сміттєвоз «Влив-супер-міні»)?

— Відповідно до поданих пропозицій конкурсних торгів для придбання ТОВ ТД «Комунальна техніка» запропонував нашому підприємству автомобіль сміттєвоз «Влив-супер-міні». Цей автомобіль повністю відповідає заявленим технічним параметрам, що описані в технічній частині документації конкурсних торгів. Купівля автомобіля-сміттєвоза «Влив-мікро» не розглядалася, оскільки ця пропозиція була відсутня в пропозиції конкурсних торгів.

— Нині дуже багато підприємств займається продажем техніки спеціального призначення. Чи існує можливість придбати техніку не через тендер, якщо б варіант коштував дешевше?

— Можливості придбати техніку не через тендер підприємство не має, бо вимушене діяти в рамках Закону України «Про державні закупівлі». Визначення оптимального варіанту для придбання проводиться лише із запропонованого в пропозиції конкурсних торгів. При цьому підприємство не впливає на постачальника з метою подання ним пропозицій. Пропозиція конкурсних торгів подається суб’єктом господарювання виключно на добровільних засадах.

— Хто був присутній під час відкриття пакетів із пропозиціями від підприємств, що взяли участь у конкурсі на продаж техніки? Чому обрали саме цей варіант?

— Під час відкриття пакетів із пропозиціями були присутні члени комітету з конкурсних торгів та представник ТОВ «ТД «Комунальна техніка» Валерій Власенко. Пропозиція ТОВ «ТД «Комунальна техніка» визнана найбільш економічно вигідною, тобто була дешевшою. Звичайно, якби у відкритих торгах взяла участь більша кількість конкурентів, можливо їх пропозиції були б ще дешевшими. Але, на жаль, було всього два учасника і комітет з конкурсних торгів мав вибирати лише між цими пропозиціями.

А міський голова чи будь-який інший керівник не давав вказівок яку саме техніку обрати, не було втручань з їх боку?

— Жодних вказівок стосовно обрання переможцем відкритих торгів того чи іншого учасника ні від міського голови, ні від інших керівників не отримували. Члени конкурсного комітету діяли винятково в рамках діючого законодавства. Вони ж і є відповідальними за проведення тендеру.

— Коли востаннє поповнювалась матеріально-технічна база комунального підприємства?

— Востаннє вона поповнювалася 25 років тому. Найновіший автомобіль — КамАЗ (асенізаційна бочка) 1990 року випуску.

— Які вдосконалення комунальної сфери чекають на шполян в майбутньому?

— Нова техніка допоможе надавати послуги з вивезення побутових відходів: твердих і рідких для всіх бажаючих як в місті, так і за його межами. А зменшення витрат на ремонт, що викликалися придбанням великої кількості запчастин, та зменшенням витрат ПММ допоможе оптимізувати витрати підприємства, а зекономлені кошти можуть бути направлені на виконання інших завдань підприємства, наприклад, забезпечувати населення контейнерами для збирання твердих побутових відходів.

— Як можна скористатися послугою викачування рідких відходів жителю приватного сектору?

— Дуже просто. Потрібно прийти до нас в офіс за адресою: провулок Поштовий, 1, і укласти з нашим підприємством угоду, яка укладається один раз. У ній зазначається телефон, за яким можна замовити послугу, а оплатити за рахунком можна у будь-якому відділенні банків. Ціна: за 1м3 — 37,52 грн., за межами міста — додаються транспортні витрати.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).