Діалог: голови ОТГ домовлялися про співпрацю

Минулого тижня в м. Звенигородка відбулася робоча нарада за участю голів територіальних громад новоутвореного Звенигородського району, керівників виконавчого апарату Звенигородської районної ради та структурних підрозділів районної державної адміністрації. 

Голова Звенигородської районної ради Сергій Струк у своєму виступі зосередив увагу на тому, що місцеве самоврядування, перебуваючи на завершальному етапі децентралізації, повинно якісно працювати в нових територіальних, організаційних, бюджетних умовах та нести за це відповідальність. Звертаючись до присутніх учасників як до команди однодумців, Сергій Михайлович акцентував на важливості будувати з кожною громадою партнерські відносини. 

Цілковито поділяючи з головами громад стурбованість, як чинити з отриманим після укрупнення Звенигородського району майном райрад: лікарнями, спортивними школами, будинками культури, школами, де брати кошти на його утримання, голова районної ради окреслив коло спільних проблем, що виникли в територіальних громадах, які неможливо розв’язати на базовому рівні. Це й надання якісних послуг населенню закладами соціальної сфери, і доступність освітніх послуг дітям, які проживають у віддалених населених пунктах від центру громади, і вивіз та утилізація твердих побутових відходів, і автобусне сполучення між населеними пунктами громади та із районним центром, і утримання закладів первинної та вторинної медицини, а також стан та утримання доріг місцевого значення.

– В умовах децентралізації на місця передано не лише багато повноважень, але й відповідальності. Працюючи спільно, ми можемо досягти успіху. Така співпраця райради і 17 громад району – це інструмент, що дає можливість об’єднати управлінські, фінансові, майнові ресурси, щоб втілити ті проєкти, які одній громаді не під силу. Звенигородська районна рада завжди підтримуватиме як досвідчені громади, яким судилося стати першопрохідцями, так і новостворені, котрі ще тільки розпочали формувати власний досвід роботи, – запевнив присутніх керівник районної ради. 

У нараді взяв участь заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області Анатолій Мовчан, який розповів про реалізацію стратегії взаємодії з територіальними громадами з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Начальник Звенигородського районного відділу поліції Олег Міщенко презентував мету й етапи впровадження системи відеомоніторингу «Custody Records», що допомагатиме стежити за дотриманням прав людини при затриманні, недопущенням перевищення повноважень поліцейськими, захищатиме й самих правоохоронців від можливих провокацій.