Династія браконьєрів: від діда до внука

І ще один неприємний випадок трапився у нашому Шполянському Товаристві мисливців і рибалок. У святковий день, 13 січня, о 16 годині, коли всі православні вітають щедрівками один одного, група завзятих «мисливців» у складі колишнього голови районної УТМР Миколи Івановича Мартиновського, його сина Олександра Миколайовича Мартиновського та внуків-підлітків вчинили ганебний браконьєрський вчинок. Вони заїхали на територію відтворювальної зони лісового масиву урочища «Довжик» і незаконним шляхом добули дикого кабана без належного на те дозволу і в час, коли полювання на цей вид тварин уже закрито. Силоміць цупили трофей до автошляху Шпола-Кримки, де й були затримані єгерською службою Шполянської РГО УТМР.

Як реакція на подію, 15 січня відбулося засідання президії організації, на якому одноголосно прийнято рішення Миколу та Олександра Мартиновських виключити із членів Товариства за браконьєрство та дії, які завдають матеріального та морального збитку Товариству, — згідно із статтею 4.10 Статуту та статей 42, 43 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Браконьєрам належить відшкодувати завданий матеріальний збиток Товариству в розмірі, визначеному законодавством України: згідно із тарифами для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №301/222 від 19.06.2017, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 12 липня 2017 року за №842/30710.

Дуже прикро, що, оновившись в наших рядах мисливців, Микола Мартиновський взявся за старе. Водячи за собою двох внуків і показуючи їм ази і тропи браконьєрства, він пропагує таким чином неповагу до законів природи, законодавства держави та суспільства в цілому. А ці ж підлітки — наше майбутнє.

На жаль, серед нас є такі люди, котрі не мають поваги до товаришів-мисливців, ні віри в Бога, вдавшись у святвечір до такого вчинку, ігноруючи всі заборони, наперекір всім моральним цінностям.

Ще раз хочу звернутися до мисливців: будьте уважними та ввічливими, поважайте інших мисливців, дотримуйтеся правил полювання, адже вони писані самим життям. І тоді ми досягатимемо успіхів у розвитку нашого мисливського господарства.

Олег СЛОБОДЯНИК, голова Шполянської РГО УТМР