Директор СТОВ «ЛНЗ-Агро» Роман ФРАНЧУК: «В пік сезону в ГК «ЛНЗ» працює до трьох тисяч осіб»

Початок весняно-польових робіт в Групі компаній «ЛНЗ» знаменувався традиційними планомірними заходами, що нічим його не відрізняє від посівних кампаній минулих років. Всі турботи, пов’язані з підготовкою ґрунтів, насіння та техніки до посіву, є традиційними і системними. Головне — тут панує оптимістичний настрій з надією на новий щедрий урожай. А для цього сподівання покладаються не лише на погоду, а й на професійність відповідальних і обізнаних у справі висококваліфікованих спеціалістів, добросовісних трударів, життя яких пов’язане з обробітком землі. Про хід розвитку сектора рослинництва в ГК «ЛНЗ» йшлося в розмові кореспондента газети «Шполяночка+» з директором СТОВ «ЛНЗ-Агро» Романом ФРАНЧУКОМ:

— Група компаній «ЛНЗ» є визнаним лідером з польового вирощування (гібридизації) і активно розвиває напрямок доведення отриманої сировини до посівних стандартів якості (доопрацювання насіння). Насінницький напрям почав розвиватися з 2000 року з вирощування насіння цукрових буряків української селекції, а з 2005 року ГК «ЛНЗ» займається наданням послуг з вирощування насіння (кукурудзи, соняшнику, сої, гороху та пшениці) для провідних міжнародних компаній селекціонерів. Цей напрямок в діяльності ГК «ЛНЗ» організовано на рівні високих світових стандартів.

— Скільки площ буде засіяно на Шполянщині в нинішньому році?
— Відповідно до планів гібридизації — 2 тис. га, збільшили посів озимих — з 3-х до 6-ти тис. га. Практикуємо вирощування спельти (дика пшениця), широко поширеної на світанку людської цивілізації зернової культури. Зацікавив цей вид продукції особливістю генетичної характеристики: абсолютна адаптивність до людського організму. Можна сказати, що це автентична, без генетичних змін пшениця, збережена з древніх віків. Така продукція надто дорога, вирощування її має свої технологічні особливості і споживачем її є закордонний покупець — німці, австрійці, які можуть собі дозволити таку розкіш. Тому таке зерно йде лише на експорт. Але поки що нею засіяли лише 200 га.

— Які ще нетрадиційні культури сієте?
— Коріандр, який використовується на ефірні олії, а також льон олійний, взяли до уваги призабутий горох, який сьогодні недооцінений на ринку і може давати вищі врожаї від сої. Але йдеться не про глобальні площі — приблизно 300 га.

— Чи продовжуєте вдосконалювати забезпеченість технічними засобами?
— Так, хоча і володіємо необхідною сільгосптехнікою та обладнанням для ведення ефективного агровиробництва, щоро ку поповнюємо парк машин. Нещодавно придбали: 3 трактори, 4 сівалки, 2 оприскувача, 2 компактори та 2 борони. Вже 1300 га землі знаходиться під зрошувальними системами, а наразі триває монтаж ще 700 га на полях Маслівського масиву (зрошувальні системи виробництва «Zimmatic» (США).

— За скільки днів проведете посівну?
— Вона розтягнеться в часі через відмінні групи рослин — ранні, середні, пізні, які потребують різних теплових режимів. Тож роботи вистачить на всі весняні
місяці.

— А скільки людей задіяно у агровиробництві ГК «ЛНЗ»?
— Якщо говорити про весь сезон робіт на полях, то йдеться про 3 тисячі робочих місць. Люди вручну видалятимуть метілки на кукурудзі, сапатимуть, вико­нуватимуть інші роботи. Слід зазначити, що сьогодні багато наших цінних фахівців тимчасово не працюють у зв’язку з тим, що несуть військовий обов’язок в зоні АТО. Тож недарма кажуть, якщо людина професійна і добросовісна, то це відчувається у всьому. Щиро вірю, що ця військова агресія швидко завершиться і обов’язково повною перемогою нашої України — країни хліборобів.

Можна зазначити, що ані брак коштів, ні девальвація гривні та дорогі ресурси не поставили під загрозу посівну кампанію-2015 в ГК «ЛНЗ», де фахівці налаштовані оптимістично, адже державних дотацій не потребують. Дали свої плоди власні інвестування попередніх періодів, а ще — впровадження передових технологій та сучасних підходів до організації вироб­ництва.

Розмову вела Наталія СТОРЧАК (фото автора).