Для родин учасників АТО буде створено центр надання комплексної допомоги

На засіданні Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації, яке відбулося 28 жовтня під головуванням заступника голови ради Сергія Осаули, було розглянуто ряд актуальних питань, порушених громадськістю району. Серед них — необхідність організувати роботу з надання комплексної допомоги родинам учасників АТО, мобілізованих військовослужбовців та добровольців. Присутній засіданні ради директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юрій Козоріз запевнив у тому, що очолювана ним установа візьме на себе функцію ведення неформального обліку родин зазначених категорій, які проживають на території району, та надання їм допомоги при вирішенні будь-яких проблем і потреб (центр знаходиться на другому поверсі приміщення районної ради).

Оскільки на даний час ще не сформований в державі механізм з видачею посвідчень учасника АТО, було вирішено спільно громадою виявити такі родини і запропонувати всебічну підтримку — і моральну, і матеріальну. За слова Юрія Олексійовича, досі більший акцент центру був спрямований на надання такої допомоги переселенцям. Таким чином громада району демонструватиме небайдужість і турботу про своїх земляків, які жертвують сьогодні найдорожчим заради здобуття миру в державі. Окрім того, начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Пустовіт поінформував раду про виділення фінансового ресурсу з місцевих бюджетів на потреби учасників АТО, переселенців, забезпечення районної роти охорони. Вирішено звернутися до місцевих рад прийняти окремі програми підтримки родин учасників АТО, які стануть підставою для виділення коштів на ці цілі.

Наступними питаннями для обговорень і прийняття рішень були виявлення представниками громадськості порушень і ганебних суспільних явищ: незаконний продаж не ліцензованих спритних напоїв на торгових точках району, поширення негативних тенденцій зловживань молоддю алкоголем та тютюновими виробами, наркоманією, необмеженого регламенту роботи барів. Проблему обговорили за участі начальника податкової інспекції Петра Стеценка та заступника райвідділу УМВС в Черкаській області Володимира Різника. Вирішено створити комісію ради, до складу якої увійдуть і представники міліції, податкової інспекції, відділів освіти, культури і туризму, сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації, яка проводитиме рейди торгових точок, закладів відпочинку, складати відповідні протоколи.

Було розглянуто ще одне порушене громадськістю питання — стан використання водних об’єктів на території району, де існує на даний час ряд проблем з оформленням необхідної документації, яка коштує надто дорого. Зокрема, звернуто увагу на світлини, які свідчать про спуск води в деяких ставках району. Це, на думку більшості членів ради, призводить до спустошення колодязів у приватному секторі. Відзначено відсутність екологічної служби в районі, яка б регулювала цю сферу, тому прийнято рішення звернутися до обласного Держводгоспу розглянути можливість створення її в Шполянському районі. Член ради Борис Кулик наголосив на тому, що необхідно провести інвентаризацію всіх водних об’єктів району та упорядкувати їх в частині укладення договорів оренди, що дозволить розширити ресурс надходжень до місцевих бюджетів, оформлення дозволів на спуск води у водоймі. За інформацією виконуючого обов’язки начальника Держземагенства у Шполянському районі Сергія Зайця, який теж був присутній за засіданні ради, сьогодні в районі є в наявності 1300 га під водоймами, з них укладено договорів оренди на 707 га. Придатні для риборозведення — 1000 га. Оренда передбачена лише для розведення риби, а для спуску води потрібні дозволи. Якщо у орендаря є такий дозвіл — він діє в рамках законодавства. З цього питання вирішено теж прийнято рішення комісійно зібрати інформацію та звернутися до органів влади належно оцінити стан водних об’єктів в районі та їх використання.

Вирішено також провести 7 листопада о 14-ій год. в приміщенні районної ради громадські слухання з приводу оприлюдненого проекту нових розрахунків КП «Комунальник-сервіс» на тарифи комунальних послуг для багатоквартирних будинків міста. Запрошуються всі бажаючі взяти участь у обговоренні.

Наталія СТОРЧАК.