Для семи випускників Товмацького НВК востаннє пролунав шкільний дзвінок

800x600

Normal
0

false
false
false

RU
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Перед ними відкривається тепер світ дорослого життя, попереду — студентські роки, освоєння професії, створення сім’ї. Та ніколи з пам’яті не зітруться роки навчання в рідній школі, де їм віддавали всю свою любов і енергію вчителі, де склалися міцні дружні стосунки з однолітками, де промайнуло щасливе і безтурботне дитинство.

У Товмацькому НВК навчається 73 учні, сім з яких після складання іспитів попрощаються зі шкільним порогом. Свято останнього дзвінка проходило  у надзвичайно зворушливій атмосфері, селом лунала урочиста музика місцевого духового оркестру. З початком пори літніх канікул вітали учнів директор школи Валентина Погоріла, сільський голова Сергій Коваль, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Дмитро Вовк подарував для школи набір м’ячів для занять з фізкультури, керуюча Товмацьким відділенням СТОВ «ЛНЗ-Агро» Групи компаній «ЛНЗ» Ліна Бобир  передала директору школи фінансову допомогу для забезпечення роботи літнього пришкільного табору. На святкову лінійку прийшли також і батьки, діти яких продемонстрували чудову пісенно-віршовану програму.

На останній урок випускники Товмацького НВК заходили через веселкову доріжку, імпровізовану школярами з кольорових стрічок. У небо полетіли кольорові кульки як символ надії і щасливих мрій юного покоління.

У приміщені школи знаходиться музейна кімната з народознавства, яку в цей святковий день доповнено ще однією окремою експозицією — сторінки історії рідної школи, створеною шкільним бібліотекарем Валентиною Грабовою. Тут знаходяться світлини з кожного випуску, починаючи 1929 року, є полиця старовинної літератури,  книга, по якій навчалися діти церковно-приходської школи. 

Уроки математики і грамоти в церковно-приходській школі викладав священик, у якого батьки дітей відпрацьовували у домашньому господарстві. Музейна кімната  наповнена різними експонатами, котрі свідчать про різні роки і історичні періоди життя школи, зокрема, грамоти  1952 року, подарунки-сувеніри  від вдячних випускників, канцелярський інвентар, інформація про ветеранів педагогічної праці, видатних земляків, книги місцевих авторів. 

На святі побувала Наталія ДАВИДЕНКО