До відома землевласників та землекористувачів!

З метою виконання листа Держгеокадастру Відділ Держгеокадастру у Шполянському районі повідомляє, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у випадку:

- визначення розміру земельного податку;
- визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
- визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;
- визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва;
- розробки показників та механізмів еко-номічного стимулювання раціонального використання та охорони земель;
- відчуження земельних ділянок площею понад 50 гектарів, що належать до державної або комунальної власності, для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:

- розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення — не рідше, ніж один раз на 5—7 років;
- розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення — не рідше ніж один раз на 5—7 років, а несільськогосподарського призначення — не рідше ніж один раз на 7—10 років.

За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Розробниками технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою, а розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Видача витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель належить до переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.

Враховуючи викладене, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки може бути виданий територіальним органом Держгеокадастру виключно із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, яка розроблена та затверджена у встановленому законодавством порядку.

Сергій ЗАЄЦЬ, начальник відділу Держгеокадастру у Шполянському районі.