Доля Матусівської ДЮСШ в її руках

    Відомо, що на Шполянщині функціонує дві дитячо-юнацькі спортивні школи — Шполянська і Матусівська.

Обидві є комунальною власністю Шполянської районної ради.

Але історія останньої є дещо складнішою, оскільки заснована була Всеукраїнською організацією фізкультурно-спортивного товариства «Колос», яке успішно діяло в часи процвітання колгоспів в радянські часи.

Згодом із реформуванням агарно-промислового комплексу в незалежній Україні «Колос» втратив можливості не лише розвивати, а й утримувати свої численні заклади. Тож Матусівська ДЮСШ у 90-х та на початку 2000-х зазнала важких часів недофінансування. Десять років тому вона була перереєстрована у Шполі за адресою, де орендується база для тренувань — у будівлі дитсадка «Калинка». З 2009 року директором Матусівської ДЮСШ працює Надія Стеценко, яка за роки своєї діяльності значно примножила не лише матеріально-технічну основу закладу, а й здобутки сотень вихованців. Про багатьох із них знають не лише на Шполянщині, а й на теренах всієї України та за кордоном. Саме десять років тому налагодилося життя в цьому закладі, почали виділятися які не які кошти з районного бюджету, з’явилися спонсори.

    У зв’язку із тими змінами, що приносить на крилах реформа децентралізації, нині перед Матусівською ДЮСШ постає дилема — залишатися у районній комунальній власності, чи обирати між Шполянською та Матусівською ОТГ. Керівництво обох громад авторитетно запрошує у свій простір цей спортивний заклад. Однак, котрий і варіантів є вигіднішим? Якщо говорити про Шполянську громаду, то міський голова Сергій Кравченко відразу попереджує, що двох спортивних шкіл, ясна річ, в Шполянській ОТГ не буде, тому якщо Матусівька ДЮСШ перейде до неї, то об’єднається із Шполянською дитячо-юнацькою спортивною школою. У Матусівської ж громади може не вистачити ресурсу для утримання закладу, адже його річний бюджет становить близько 700 тис. грн. Однак, за словами сільського голови Матусова (а нині вже голови Матусівської ОТГ) Василя Колісника, у їх громаді теж мають бажання утримувати свою спортивну школу.

    За інформацією директора Матусівської ДЮСШ Надії Стеценко, також до співфінансування в останні декілька років долучаються Лебединська, Матусівська сільські та Шполянська міська ради, які виділяють зі своїх місцевих бюджетів відповідно 45, 50 і 30 тис. грн. Окрім того, заклад отримує спонсорську підтримку від ГК «ЛНЗ», за рахунок якого утримується хлопчача футбольна команда в Лебедині. Загалом в цьому селі тренується 7 футбольних груп, у Матусові — три футбольні групи, а в Шполі — 10 груп з дзюдо, боксу й футзалу. У школі працюють 7 тренерів, навчається 310 учнів. Діти їздять на заняття із всього району, навіть із Ротмистрівки та Новомиргорода.

   Наближається новий бюджетний рік-2018 і потрібно визначатися вже зараз, кому належатиме Матусівська ДЮСШ — районній раді, Шполянській чи Матусівській ОТГ, адже потреба з утримання установи на 2018 рік складає 920 тис. грн. Хто із балансоутримувачів готовий планувати такі кошти у ввоєму бюджеті, вирішить консенсус між ними самими. А в самому колективі школи схиляються до пропозиції переходу у Шполянську ОТГ, оскільки і юридична адреса, і основна база знаходяться у Шполі.

Наталія ДАВИДЕНКО