Про регіон гості судять найперше за станом доріг. Усі ,хто сьогодні відвідує Шполянську об’єднану територіальну громаду, бачать суттєве покращення. Та й шполяни, які вже давно не були в рідному краї, одностайні: побільшало шляхів з асфальтним покриттям, а завдяки ремонту, який триває на вулицях, якісні дороги стануть візитівкою громади.
Так, наприклад, у перший день літа завершили капітальний ремонт найбільшого і найжвавішого в адміністративному центрі громади перехрестя вулиць Героїв Крут – Каштанової – Терешківської – Мар’янівської. Шполяни жартують, що роздоріжжя «Красавчик» (так здавна його називають) стало дійсно красивим.
У кожному метрі капітально відремонтованого дорожнього покриття є заслуга усіх, хто справно платить податки до бюджету. Адже на капремонт із кошторису ОТГ виділили приблизно півтора мільйона гривень.
Новим асфальтом покрили понад 2,5 тисячі квадратних метрів шляхів. Крім того, нещодавно на вулиці Європейська завершили ямковий ремонт дороги, а також капітальний на другій ділянці вулиці Котляревського у Шполі. На це депутати міської ради виділили чималі кошти, зокрема приблизно 900 тисяч гривень.
У міській раді пояснюють, що найперше беруться до доріг, на ремонт яких виготовлено проектно-кошторисну документацію. Аби жителі вулиць, на які ще не завітала ремонтна техніка, не хвилювалися, депутати запевняють, що нинішнього року список шляхів, які потрібно відремонтувати, значно розшириться.
Станом на середину червня поточний ремонт зробили на 21 вулиці міста. Незабаром його дочекаються і під’їзди до Шполи. Про це подбали і районна, і міська ради. Також область виділила кошти на ці потреби.
Та й в населених пунктах громади дороги поступово поліпшують. Відремонтували дорожнє покриття на восьми вулицях Скотаревого і п’яти – Кримок.
На своїй сторінці в соціальній мережі керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала, що на прикладі Шполянської ОТГ переконується в тому, що децентралізація – це той шлях, який дозволить громадам стати самодостатніми та успішними.
«Крок за кроком ця громада покращує свою інфраструктуру та впроваджує нові проекти в життя. Вони не побоялись, створили ОТГ і тепер пожинають плоди децентралізації. Ті ж, хто і досі в роздумах, втрачають найдорожче – час. Зрозуміло, що, попри значну кількість успішних прикладів об’єднаних територіальних громад, люди й далі вірять у міфи, які створюють ті, кому не вигідна їхня самостійність. Однак я вважаю, що за умов об’єднання влади, соціально відповідального бізнесу та безпосередньо жителів ОТГ можливості їх розвитку та розбудови є більшими. Якщо вірити в себе, то все раніше недосяжне стає реальним. Тому я вірю, що інші, вже створені громади на Черкащині, і ті, що перебувають на стадії об’єднання, зрештою стануть успішним прикладом для наслідування», – зазначила Ірина Ванникова.