Дороговартісний апарат ШВЛ та концентратор кисню: ГК «ЛНЗ» закупила для відділення інтенсивної терапії Шполянської ЦРЛ нове обладнання

Минулого вівторка  відділення інтенсивної терапії  КП «Багатопрофільна лікарня ім. братів М.С. та О.С. Коломійченків  отримало від ГК «ЛНЗ» дороговартісний апарат штучної вентиляції легень. Це вже не перша допомога медикам в умовах боротьби з коронавірусом. Деталі дізнавалась «Шполяночка+».

Дороговартісний апарат штучної вентиляції легень  у лікарню доставив директор ПраТ «Лебединський насіннєвий завод Анатолій Ткаченко.

Попередньо проконсультувавшись із фахівцями, апарат ШВЛ було замовлено за кордоном і доставлено в Україну.

– Це апарат німецького виробника з першої партії медичного обладнання, яке надійшло в Україну, – пояснює Анатолій Ткаченко. – На нього  ми всі чекали  кілька місяців, оскільки у зв’язку з карантином Європа призупинила деякі поставки медобладнання  в інші країни. Придбаний апарат ШВЛ вже пройшов процес акредитації  в Україні.

Як зазначає завідувач відділення інтенсивної терапії Шполянської районної лікарні Сергій Маєтний, такий апарат був дуже потрібний в лікуванні хворих. На сьогодні відділення вже має п’ять сучасних апаратів,  ще два – для проведення наркозів.

Оскільки Шполянську лікарню було визначено опорною під час епідемії коронавірусу, то основну благодійну допомогу ГК «ЛНЗ» в цей період зосередила саме  для неї.

– Це вже не перша допомога від ГК «ЛНЗ», – зазначає директор КП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів М.С. та О.С. Коломійченків Василь Уманець. – Нещодавно благодійниками  придбано для  нас кисневі концентратори, заготовлено 100 балонів кисню, які необхідні для процедур штучної вентиляції легень. Це обладнання зможе використовуватиметься і після закінчення епідемії.

Вартість апарату ШВЛ легень – 500 тис. грн. Придбаний раніше кисневий концентратор, який коштує 42 тис. грн, також може забезпечити роботу апарату ШВЛ, він дає 9 літрів кисню на хвилину, і його можна використовувати й до інших апаратів, які сьогодні використовуються у відділенні інтенсивної терапії.

З початку епідемії коронавірусу ГК «ЛНЗ» закупила для шполянських медиків необхідних засобів та обладнання на суму  близько 1 млн 500 тис. грн. Шполянська лікарня отримала від благодійників  кисневий концентратор, вентиляційний прилад, медичний зволожувач та концентратор кисню для довгої кисневої терапії. Також придбано 10 функціональних ліжок, сантехніку для палат-боксів інфекційного відділення. Для медиків – засоби індивідуального захисту, а для працівників відділення швидкої допомоги–одноразові захисні костюми. Для боротьби з коронавірусом на Черкащині ГК «ЛНЗ» виділила 3 млн грн у спеціальний фонд «Спільнодія Черкащини».